Podhale Region

Wtorek, 25 wrzesień 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 25 Wrz 2018 5pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Nowy most na potoku Lepietnica

Reklama

Nowy most na potoku Lepietnica

most obidowa2
most obidowa wynik

POWIAT NOWOTARSKI. Oczekiwany nowy most na potoku Lepietnica w Klikuszowej jest już oddany do użytku wraz z dojazdami. Poprzedni zniszczony podczas powodzi w 2010 roku został rozebrany.

- Prace budowlane rozpoczęły się wczesnym latem, zakończyły końcem września – przypomina Robert Waniczek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. Wyjaśnia, że most w ciągu drogi powiatowej relacji Trute – Klikuszowa – Obidowa wraz z rozbiórką poprzedniej przeprawy kosztował ponad 2 mln 174 tysiące złotych. - Powiat na ten cel przekazał ponad 393 tysiące złotych, gmina z swojego budżetu 390 tysięcy złotych, natomiast dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło aż ponad 1 mln 391 tysięcy złotych.

Nowy most ma znacznie lepsze parametry od poprzedniego, jest większy, dzięki czemu kierowcy jadący w przeciwne strony mijają się na nim swobodnie. Poprzedni po powodzi nie był odbudowany ze względu na to, że planowano wybudować szerszą przeprawę spełniającą współczesne standardy. Aby tak się stało niezbędne było przygotowanie dokumentacji i uzyskanie pozwoleń.

Już w ubiegłym roku PZD miał już ważne pozwolenie budowlane i to wówczas zaczęto się ubiegać o potrzebne na inwestycję fundusze. W grudniu 2016 roku PZD złożył wniosek o dofinansowanie i otrzymał promesę na tę inwestycję z budżetu państwa.

Nowy most ma nośność aż 50 ton, po jego obu stronach jest chodnik. Szerokość jezdni jest pełnowymiarowa. W ramach inwestycji powstały też dojazdy, wyposażone w odwodnienia, kanalizację deszczową, chodniki oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Umocniono też koryto potoku.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama