Podhale Region

Piątek, 23 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 23 Mar 2018 4pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański W końcu będzie nowy most w Białym Dunajcu

Reklama

W końcu będzie nowy most w Białym Dunajcu

most bdunajec

POWIAT TATRZAŃSKI. Wreszcie ruszy budowa mostu w Białym Dunajcu. Wojewoda Małopolski wydał bowiem zgodę na realizację mostu na potoku Biały Dunajec, w ciągu drogi krajowej nr 47 z rygorem natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że jeszcze w marcu ruszy budowa mostu tymczasowego na potoku Biały Dunajec w Białym Dunajcu.

- Nowy most powstanie w miejscu istniejącego to stąd jest konieczność wybudowania tymczasowego obiektu na czas rozbiórki starego mostu i trwania inwestycji. Będzie miał konstrukcję łukową, bez podpór w nurcie rzeki, obustronne chodniki, długość ok. 58 metrów i szerokość 18 metrów. Przebudowane zostaną dojazdy po obydwu stronach obiektu – wyjaśnia Iwona Mikrut, rzecznik prasowy GDDKiA w Krakowie.

Warto przypomnieć, że 13 kwietnia 2016 r. został podpisana umowa przez GDDKiA Oddział w Krakowie z Przedsiębiorstwem Inżynieryjnym IMB-Podbeskidzie ze Skoczowa na zaprojektowanie nowego mostu, uzyskanie wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń, decyzji administracyjnych, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej wraz z budową mostu. - Koszt projektu i wybudowania nowego mostu wyniesie ok. 12 mln zł.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama