Podhale Region

Czwartek, 16 sierpień 2018

Ostatnia aktualizacjaCz, 16 Sie 2018 2pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w stolicy Tatr

Reklama

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w stolicy Tatr

DSC 0586 wynik

ZAKOPANE. Uroczyście świętowano dziś Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W obchodach obok samorządowców udział wzięli także uczniowie zakopiańskich szkół.

Najpierw była odprawiona uroczysta Msza Święta w Sanktuarium Najświętszej Rodziny z udziałem Pocztów Sztandarowych, a tuż po niej przemarsz pod Pomnik „Żołnierzy Wyklętych” do Parku im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

To tam młodzież przygotowała wzruszającą część artystyczną. Odbył się także apel poległych oraz złożono kwiaty i zapalono znicze. Została także odmówiono modlitwa w intencji Niezłomnych Bohaterów.

Obchody wspólnie przygotowali burmistrz Leszek Dorula, starosta tatrzański Piotr Bąk oraz księża Dekanatu Zakopiańskiego i młodzież szkolna.

 Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama