Podhale Region

Piątek, 23 marzec 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 23 Mar 2018 4pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Sformalizowanie „niepisanej” umowy „Podhalanki” z „Rolniczą”

Reklama

Sformalizowanie „niepisanej” umowy „Podhalanki” z „Rolniczą”

DSC08637 wynik
DSC08638 wynik
DSC08640 wynik
DSC08653 wynik

NOWY TARG. Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego podpisała Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu - Cieszę się, że mogę podpisać takie porozumienie z najbliższym sąsiadem – mówił rektor i profesor PPWSZ ks. dr hab. Stanisław Gulak. - Umowę w zasadzie mamy, tylko nie pisemną, a współpracujemy na bieżąco – dodał z kolei dyrektor szkoły Marian Nowak.

W ramach zawartego porozumienia będą wymieniane doświadczenia pomiędzy obiema placówkami m. in. na polu dydaktyki, jak i będą organizowane wspólne przedsięwzięcia dydaktyczne, sportowe, kulturalne i turystyczne, a Szkoła i Uczelnia będą się nawzajem promować.Warto też podkreślić, że Uczelnia dzięki umowie udostępni szkole wyniki swej działalności naukowo-badawczej i będzie też uczestniczyła w przedsięwzięciach badawczo-eksperckich i doradczych w Szkole.

Natomiast studenci w Szkole, co istotne, będą mogli odbywać praktyki i staże. Z kolei uczniowie będą mogli uczestniczyć w otwartych wykładach na Uczelni i zdobywać tak dodatkową wiedzę, a także brać udział w organizowanych przez PPWSZ konferencjach naukowych.

- Samo podpisanie umowy to w zasadzie usankcjonowanie tego, co już jest, ponieważ my współpracujemy już od początku istnienia Uczelni – mówił dyrektor Marian Nowak. Podkreślił, że jednak w wielu działaniach jest wymagana forma pisemna. Porozumienie ułatwi więc i potwierdzi to, co już dzieję się pomiędzy obiema placówkami od lat. – Nasi uczniowie nie przychodzą na uczelnię tylko na dzień otwarty, ale na różne zajęcia warsztatowe czy wykłady, czy zajęcia laboratoryjne – mówił. Dodał, że niektórzy nauczyciele pracują też na Uczelni. – Teraz nasza młodzież będzie mogła korzystać z doświadczeń uczelni, fachowej kadry, będzie zachęcana do dalszego kształcenia się – podkreślił.

- Tak jak wspomniał Pan Dyrektor dla nas podpisanie tego porozumienia, to jest jego sformalizowanie – mówił z kolei rektor i profesor PPWSZ ks. dr hab. Stanisław Gulak. Dodał, że porozumienie jest bardzo ważne także dla Uczelni, która stara się o uruchomienie nowych kierunków. – Musimy mieć partnerów – mówił. Zwrócił też uwagę, że w przyszłości, gdy na Uczelni zostanie uruchomiony nowy kierunek dietetyka, to Uczelnia będzie chciała korzystać z pracowni na terenie partnerskiej szkoły. To tu wszak uczniowie uczą się na kierunku technologia żywienia.

Rekotr zapewnił też, że liczy na bardzo ścisłą współpracę szkoły przy majowym Biegu o Puchar Rektora oraz przygotowanie wspólnego pikniku rodzinnego.

Umowę w imieniu uczelni podpisał rektor i profesor PPWSZ ks. dr. hab. Stanisław Gulak, a ze strony Zespołu Szkół mgr. inż. Marian Nowak. Koordynatorem porozumienia ze strony uczelni została mgr Anna Borkowska, a Szkoły - mgr Magdalena Noworolnik.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama