Podhale Region

Poniedziałek, 24 wrzesień 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 24 Wrz 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Na Krowiarkach pamiętali o św. Janie Pawle II

Reklama

Na Krowiarkach pamiętali o św. Janie Pawle II

krowiarki JPII

KROWIARKI. Tradycyjnie mieszkańcy Orawy i Zawoi uczcili wspólnie pamięć Świętego Jana Pawła II na Przełęczy Krowiarkach w Zubrzycy Górnej. Modlitwę poprowadził ksiądz wikary Piotr Wiktor. Na modlitewne czuwanie przybyli licznie mieszkańcy Zubrzycy Górnej i młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 w Zubrzycy Górnej.

W uroczystości udział wzięła delegacja samorządu Gminy Jabłonka z sekretarzem Gminy Arturem Górką i Przewodniczącym Rady Gminy Eugeniuszem Moniakiem na czele. Był też przewodniczący Rady Gminy Zawoja Jerzy Pająk. Wszyscy złożyli wieniec i zapalili znicze pod obeliskiem Świętego Jana Pawła II.

Należy pamiętać, że Święty Jan Paweł II znał doskonale Orawę. Wędrował orawskimi szlakami. Był wiele razy na Babiej Górze, spacerował po orawskich lasach, odwiedzał przyjaciela ks. Ludwika Kołacza w Zubrzycy Górnej.

Jeszcze, jako młody junak, tuż po maturze w wakacje 1938 roku budował drogę z Zubrzycy Górnej przez przełęcz Krowiarki, mieszkał wówczas w zagrodzie Misińców. Dziś budynek ten można zwiedzić w nowej części skansenu Orawskiego Parku Etnograficznego. Warto też dodać, że tuż przed wyjazdem na konklawe w 1978 roku wędrował babiogórskimi ścieżkami.

fot. Łukasz Sowiński Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama