Podhale Region

Poniedziałek, 24 wrzesień 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 24 Wrz 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Powitali Kamila Stocha w Zębie

Reklama

Powitali Kamila Stocha w Zębie

DSC 1930

GMINA PORONIN. Uroczyste powitanie dla Kamila Stocha przygotowali kibice i mieszkańcy w rodzinnym Zębie na Bartolskim Wierchu. Tak chcieli podziękować mu za wielkie osiągnięcia mijającego sezonu. Mistrzowi towarzyszyła żona Ewa, rodzice, siostry i trenerzy. Przybył i Dawid Kubacki.

Skoczkowie zostali powitani z honorami. Sami jechali bryczkami, towarzyszyła im banderia konna, a przygrywała góralska kapela. Zagrał dla nich też Zakopower. Spotkanie prowadziła Barbara Sobańska, dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.

Kamil Stoch i Dawid Kubacki, zawodnicy których ekipa zdobyła drużynowo brązowy medal na ostatniej zimowej olimpiadzie w Pjongczangu, otrzymali od prezesa Związku Podhalan Andrzeja Stocha medale za krzewienie miłości do ojczyzny i świadectwo wiary. Były i inne prezenty jak choćby medal wykonany przez członków plemienia zamieszkującego wyspę Zanzibar od kibiców, czy stroje, obrazy, statuetki i kwiaty. Był i pyszny tort.

Sam Kamil podkreślił, że sezon się zakończył więc teraz nastąpił czas podsumowań. - Najważniejsze jest takie, że bardzo Panu Bogu dziękuję, że tyle osiągnąłem. Ale przede wszystkim za to, że jestem otoczony tyloma wspaniałymi ludźmi - mówił Kamil Stoch. Podkreślił, że nie można zrażać się niepowodzeniami. Dodał, że ważne jest zawsze to, aby zawsze ktoś podał rękę, pomógł na nowo rozpalić pasję.

Kamil zapewnił, że ze sławą i popularnością jest tak, że wszystko zależy kto jak do tego podchodzi. - Ja się cieszę, że mogę spokojnie wyjść na ulicę, na spacer, z domu, przed dom, do kolegów, z kolegami, ale przede wszystkim z żoną. Staram się nie myśleć, że jestem kimś innym, ważniejszym, czy lepszym. I wydaje mi się, że takie podejście jest najlepsze.

Mówił, o tym, jak często w różnych sytuacjach jest proszony o autograf, o zdjęcie. - Najważniejsze jest dla mnie to, że mogę być normalnym człowiekiem, mężem dla mojej żony, bratem dla swoich sióstr i synem dla swoich rodziców, ale głównie być sobą. I nigdy nie chcę tego zatracić. Dlatego sława i popularność są dla mnie na drugim miejscu, albo w ogóle o nich nie myślę. Zawsze chcę być po prostu sobą. Amen.

Należy przypomnieć, że ten sezon obfitował w sukcesy dla Kamila Stocha. Zdobył on nie tylko Krzyształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata, ale i indywidualnie olimpijskie złoto, a drużynowo - brąz podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Wygrał i Turniej Czterech Skoczni oraz zawody Wilingen 5, Row Air i Planica 7. Warto przypomnieć, że na najwyższym stopniu podium stanął 9 razy, a w swej karierze wygrał już 31 konkursów.

W uroczystości brali udział i samorządowcy i politycy. Był wójt Poronina Bronisław Stoch, posłowie, a m. In. Anna Paluch i Edward Siarka, a także senator Jan Hamerski.

Tutaj zdjęcia

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama