Podhale Region

Poniedziałek, 22 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPn, 22 Paź 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański 50. Festiwal z wsparciem Papieskiej Uczelni i Patronatem Pary Prezydenckiej

Reklama

50. Festiwal z wsparciem Papieskiej Uczelni i Patronatem Pary Prezydenckiej

DSC09359
DSC09356

ZAKOPANE. 50. Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich będą popularyzować studenci kierunku dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie za sprawą podpisanej umowy pomiędzy władzami stolicy Tatr, a władzami „Papieskiej Uczelni”. Będą oni pracować w biurze prasowym Festiwalu.


W imieniu Uczelni list intencyjny podpisał ks. prof. Michał Drożdż, dyrektor instytutu, natomiast ze strony Zakopanego burmistrz Leszek Dorula. Tym samym Instytut stał się nowym partnerem Festiwalu. - Nasze kontakty rozpoczęły się od tego, że otrzymaliśmy pismo z zaproszeniem na „Złote Gody” Festiwalu. To określenie festiwalu bardzo nas wzruszyło. Oznacza ono bowiem, jak bardzo rodzinnie świętujecie ten jubileusz, jakie jest Państwa podejście do tradycji, do folkloru. Tto dla Was jest życie, codzienność, tożsamość i pewna nisza duchowa. Tym samym Wasz Festiwal przekazuje ważne wartości  – mówił ks. prof. Michał Drożdż, dyrektor instytutu dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II.

Studenci będą dzięki umowie zdobyć doświadczenie, wspomagając działanie Biura Prasowego Festiwalu. Współpraca owa ma też objąć konkurs fotograficzny pt. „Żywioł Folkloru” oraz konferencję naukową.

- Bardzo się cieszę, że zostaliśmy zaproszeni do współpracy i mam wrażenie, że dotyczy ona szerszego kontekstu. Tutaj w Zakopanem wartości chrześcijańskie, które są dziedzictwem naszej kultury i naszej wiary, są czymś naturalnym. Widać, że przenikają one życie codzienne. Możecie być dumni z dziedzictwa, które pielęgnowaliście Państwo przez te kilkadziesiąt lat istnienia Festiwalu - podkreślał dyrektor Instytutu ks. prof. Michał Drożdż.

- W naszej współpracy najbardziej chcielibyśmy skupić się na udziale naszych studentów w pracach Biura Prasowego w szerokim zakresie działań medialnych i promocyjnych, także nowych mediów. W naszym Instytucie funkcjonuje Akademickie Centrum Medialne, które dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym i osobowym – wyjaśniała zastępca dyrektora do spraw public relations dr Klaudia Cymanow-Sosin, która wraz z zastępcą dyrektora do spraw kształcenia dr Katarzyną Drąg reprezentowała Instytut.

Prócz wsparcia Uniwersytetu Papieskiego przy wielkim jubileuszu, już teraz wiadomo, że będzie on pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej - Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

- W tym roku otrzymaliśmy patronat Pary Prezydenckiej nad wydarzeniem, nie tylko Pani Prezydentowej jak to było do tej pory. Jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie, tym bardziej że otrzymaliśmy je w roku obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. To wyjątkowy patronat i wyjątkowy Festiwal – podkreślała wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica.

powiedział burmistrz Leszek Dorula.

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama