Podhale Region

Czwartek, 15 listopad 2018

Ostatnia aktualizacjaŚr, 14 Lis 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Stowarzyszenie Kupieckie Nowa Targowica po sesji Rady: dezinformacja i prowokacja

Reklama

Stowarzyszenie Kupieckie Nowa Targowica po sesji Rady: dezinformacja i prowokacja

oswiadkupcy180
oswiadkupcy18

NOWY TARG. Dzisiaj, po poniedziałkowej sesji Rady Miasta z dramatycznymi wystąpieniami handlujących na jarmarku, Stowarzyszenie Kupieckie Nowa Targowica wydało oświadczenie. Sąsiadom z drugiej strony płotu zarzuca w nim rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, a burmistrzowi – dążenia grożące upadkiem nowotarskiego targu. Przede wszystkim jednak zaprzecza, jakoby którykolwiek z radnych pojawił się na mediacjach zainicjowanych przez Stowarzyszenie i lobbował na rzecz spółki Nowa Targowica.

Oto treść oświadczenia:

Nieprawdą jest - co pani Katarzyna Guziak, reprezentująca interesy właścicieli działek zza ogrodzenia, pośrednio zarzuciła naszemu Stowarzyszeniu - wspieranie przez nas interesów Spółki Nowa Targowica. Pani Guziak stwierdziła, że na zorganizowanym przez nasze Stowarzyszenie spotkaniu kupców pojawił się radny, lobbujący za jedną stroną i zapraszający handlujących zza ogrodzenia do przejścia na działki Spółki. Poproszona o ujawnienie nazwiska radnego - jednak odmówiła.

Ta odmowa absolutnie nas nie dziwi, bowiem na spotkaniu żadnego radnego nie było, a głos zabierali jedynie przedstawiciele Stowarzyszenia. Pytamy, jaki cel miała owa dezinformacja, a właściwie - nie boimy się użyć tego słowa - prowokacja?

Temat ten zainicjował kolejne wystąpienia, m.in. burmistrza Grzegorza Watychy, który - w naszym mniemaniu - wykorzystuje konflikt na jarmarku do prowadzenia kampanii wyborczej.

„Handel tworzą drobni kupcy, a ich interes jest na szarym końcu (…). (…) Jeżeli radny chce pracować dla spółki, niech złoży mandat radnego i niech się zatrudni w spółce jako doradca, a nie tutaj, gdzie ślubował działać w interesie miasta” - to tylko dwie z licznych wypowiedzi burmistrza, który ustawia się w roli obrońcy handlujących.

Panie Burmistrzu, kampania rzecz ważna, nie godzimy się jednak na prowadzenie jej na grzbietach kupców przez osobę, która niedawno podniosła im dwukrotnie miejską opłatę targową.
Czy zdaje pan sobie również sprawę z tego, że lansowany przez Pana pomysł rozwiązania umowy ze Spółką Nowa Targowica, grozi upadkiem nowotarskiego targu?

Oczekujemy od Pana przyjęcia roli mediatora w sporze pomiędzy Spółką a jej sąsiadami, lub - jeśli sam Pan tego nie potrafi - poproszenia o pomoc mediatora zawodowego, co zresztą sugerowano Panu podczas ostatniej sesji. Pytamy, dlaczego od czasu ustawienia spornego ogrodzenia, nie spróbował Pan zainicjować kolejnych rozmów? Zaniechanie takich działań prowadzi do zaognienia sporu, a na dodatek konfliktuje samo kupieckie środowisko, na którego obrońcę w ostatnich tygodniach Pan się kreuje.

W imieniu Stowarzyszenia Kupieckiego Nowa Targowica, Roman Kurańda - wiceprezes

O targowym konflikcie na sesji Rady pisaliśmy tutaj:

Przegrodzona Targowica woła o ratunek

Fot. Anna Szopińska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama