Podhale Region

Piątek, 22 czerwiec 2018

Ostatnia aktualizacjaCz, 21 Cze 2018 10pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Szpital bez bólu

Reklama

Szpital bez bólu

szpital jasiskiego wynik
doc04846620180601112444 page 001 wynik

POWIAT TATRZAŃSKI. Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr S. Jasińskiego w Zakopanem od kilkunastu dni może poszczycić się tytułem „Szpital bez bólu”. Ta placówka województwa małopolskiego otrzymała go w zakresie leczenia bólu przewlekłego. Sukces jest tym większy, że jest to pierwszy w Polsce szpital niezabiegowy wyróżniony w ten sposób.

Jak pokazują statystyki, aż co czwarty mieszkaniec naszego kraju boryka się z bólem przewlekłym. Najczęściej dotyczy on osób cierpiących na schorzenia narządu ruchu (np. bóle krzyża, zwyrodnienie stawów) oraz bóle głowy. Jednak ból przewlekły często towarzyszy też cukrzycy, miażdżycy, schorzeniom ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, a także chorobom nowotworowym.

Podejmując starania o certyfikat, wojewódzki szpital udowodnił, że również w szpitalach niezabiegowych można leczyć ból przewlekły w sposób skoordynowany. Korzystają na tym pacjenci, którzy już w chwili przyjęcia na leczenie, podczas wstępnych wywiadów lekarskich i pielęgniarskich, są pytani o odczuwany ból - jego rodzaj, stopień nasilenia, długotrwałość dolegliwości. W razie potrzeby podejmowane są równolegle terapie lekami oraz zabiegami fizjoterapeutycznymi. Certyfikat „Szpital bez bólu” potwierdza też, że dana placówka stosuje najwyższe standardy leczenia, a personel jest odpowiednio przygotowany.

Program „Szpital bez bólu” został zainicjowany w 2010 roku przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu, Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne. Jego głównym założeniem jest wprowadzenie na oddziały pooperacyjne i zabiegowe standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl


natatry.pl


Resort Kościelisko

Reklama