Podhale Region

Piątek, 19 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 19 Paź 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Z certyfikatami: "Gmina Przyjazna Rowerzystom” na targach Kielce Bike Expo

Reklama

Z certyfikatami: "Gmina Przyjazna Rowerzystom” na targach Kielce Bike Expo

41658080 10210057809561209 1082744294495748096 n

POWIAT NOWOTARSKI. Trzy gminy: gmina Nowy Targ, gmina Szaflary i gmina Czarny Dunajec zostały laureatami ogólnopolskiego konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom”, organizowanego przez PTTK pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki. Certyfikaty wręczono podczas Targów Kielce Bike Expo, jednej z większych wystaw branżowych w Europie.

 O zwycięstwie na FB poinformował sam wicewójt gminy Nowy Targ Marcin Kolasa, nie ukrywając swej radości, wszak to on osobiście zajmuje się wszystkim tym co jest związane ze sportem i rekreacją na terenie nowotarskiej gminy. To on odebrał w imieniu swej gminy certyfikat, z kolei w imieniu gminy Szaflary wójt Rafał Szkaradziński, także wielki zwolennik tras rowerowych i aktywnego uprawiania sportu od najmłodszych lat, a w imieniu gminy Czarny Dunajec. Jacek Piotrowski.

- Jestem bardzo zadowolony, jesteśmy tu wszyscy bardzo dobrze odbierani, a na tych targach są ludzie nie tylko z całej Europy, ale i dalszych części świata. Dla nas to będzie potężne narzędzie promocyjne na przyszłość, tym bardziej, że certyfikaty przyznawała tak poważna firma jak PTTK – mówił dziś rano szczęśliwy wicewójt Marcin Kolasa.
Dodał, że dziś głos zabierze w imieniu wszystkich trzech samorządów, to bowiem on został na Targach. – Będą mówił jak budujemy, co robimy dla rowerzystów – mówił.

Do konkursu w sumie przystąpiło aż 120 gmin z całej Polski. – Cieszy, że zdobyliśmy wraz z gminami Szaflary i Czarny Dunajec równorzędny certyfikat – mówi wicewójt Kolasa. Wyjaśnia, że były dwie kategorie certyfikatu „Gmina Przyjazna Rowerzystom” i ten właśnie otrzymały trzy gminy powiatu nowotarskiego i Grand Prix, które w tym roku zdobył Rzeszów. – W całej Polsce nadano w sumie jedynie kilkanaście certyfikatów „Gmina Przyjazna Rowerzystom” oraz jeden Grand Prix, aby go otrzymać trzeba być jednak wcześniej wyróżnionym certyfikatem „Gmina Przyjazna Rowerzystom”, nasze gminy mają więc już teraz szanse na to największe wyróżnienie.

Za co oceniano gminy? Otóż za całokształt prac na rzecz rowerzystów począwszy od 2016 roku, czyli ile km ścieżek dla rowerzystów wybudowała gmina, jak wspiera rowerzystów, czy organizuje imprezy rowerowe, czy buduje dla nich wiaty, przystanki na ścieżkach, czy organizuje pogadanki dla dzieci , czy w szkołach są zajęcia z rowerami, itd.

Warto podkreślić, że Kielce Bike Expo to wydarzenie nie tylko znane, ale i oblegane przez rowerzystów z Polski i z zagranicy. To bowiem tu ponad 250 wystawców z całego świata prezentuje swój sprzęt. Sama zaś wystawa na powierzchnię ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych. Np. podczas ubiegłorocznych targów miejsce to odwiedziło aż ponad 11 tysięcy osób z 30 krajów świata. To na te targi przyjeżdżają rowerzyści nie tylko z Polski, ale i z np. Wielkiej Brytanii, Portugalii, Niemiec, a także tak odległych stron jak RPA, czy Chiny i Indie.

Targi ruszyły wczoraj potrwają jeszcze do jutra. Warto podkreślić, ze wpisują się one w tzw. obchody Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama