Podhale Region

Niedziela, 21 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 21 Paź 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Pani wicepremier na nowotarskiej konwencji: - Żeby dobra zmiana zeszła do samorządów…

Reklama

Pani wicepremier na nowotarskiej konwencji: - Żeby dobra zmiana zeszła do samorządów…

szydlo182

NOWY TARG. Wszelkie wymogi bezpieczeństwa zostały przez Biuro Ochrony Rządu spełnione podczas przygotowań do wizyty pani wicepremier Beaty Szydło w Nowym Targu. Była to godzina, którą – przed Piknikiem Rodzinnym w Piekielniku, liderka partii poświęciła, by promować i wesprzeć podhalańskich kandydatów z listy PiS, czyli „swoją biało-czerwoną drużynę”.

Przed wejściem do sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej nie było jednak bramek ani detektorów. Za strefą kamer nie brakło też miejsc dla osób chętnych, by wziąć udział w spotkaniu. Formuła nie przewidywała jednak zadawania pytań. Organizatorką i gospodynią przedwyborczej konwencji była posłanka Anna Paluch.

Czołówka kandydatów już przed wejściem pani wicepremier zajęła krzesła na scenie. Zaczęło się odśpiewaniem wszystkich zwrotek hymnu państwowego.

Beata Szydło – rekomendowana na wejściu jako „mocna kobieta, która honoru Polski potrafiła bronić w Brukseli”, skupiła się na sukcesach rządu i wdrażaniu kolejnych prospołecznych programów. Mówiła o wyjątkowości Małopolski i pracy nad wyrównywaniem szans regionów. Ale przede wszystkim prosiła o zaufanie wyborców i współpracę samorządów z rządem, bo to warunki są konieczne, aby „dobra zmiana zeszła do samorządów”.

- Jestem pewna, że wtedy uda się nam zrobić jeszcze więcej niż zakładaliśmy – obiecywała pani wicepremier.

Z ust gospodyni spotkania padały natomiast hasła: „Pokora i praca”, „Polska jest jedna”, „Losy Podhala w naszych rękach”.

Po obu bokach pani wicepremier na krzesłach siedli kandydaci z rekomendacją PiS do Sejmiku Województwa Małopolskiego: pracownica PPWSZ – Ewa Kościelniak i Jan Piczura – znany działacz z Witowa, pracownik Wspólnoty Leśnej. Otaczali ich liderzy list z poszczególnych okręgów powiatu. Część z nich przywdziała na tę okazję regionalne stroje.

Kandydaci na wójtów i na burmistrza z dużą dyscypliną mieścili się w 20-sekundowym limicie czasu przewidzianego na autoprezentację. Posłanka również bardzo pilnowała wskazań zegarka. Z poparciem PiS startują: Paweł Liszka na burmistrza Nowego Targu, Tomasz Turski na wójta w gminie Czarny Dunajec, Adam Gracz - kandydat na wójta w gminie Raba Wyżna, Łukasz Gromada – kandydat na wójta w gminie Nowy Targ i Stanisław Jurkowski z zamiarem powtórzenia kadencji w gminie Ochotnica Dolna.

Niespełna godzinne spotkanie zakończyły życzenia i prezenty dla pani wicepremier, także gromko odśpiewany – przy akompaniamencie muzyki - góralski marsz gen. Galicy. Pospieszani przez funkcjonariuszy BOR kandydaci pojedynczo i grupkami ustawiali się do zdjęć z członkinią rządu.

Galeria wkrótce.

Fot. Anna Szopińska

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama