Podhale Region

Niedziela, 21 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaN, 21 Paź 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański KWW Ruch Obywatelski, czyli dużo optymizmu i wola kontynuacji

Reklama

KWW Ruch Obywatelski, czyli dużo optymizmu i wola kontynuacji

grzegw181
grzegw182

NOWY TARG. Komitet, który jako pierwszy zarejestrował swojego kandydata na burmistrza, jako trzeci pzredstawił założenia programowe. Chodzi o komitet Wyborczy Wyborców Ruch Obywatelski Nasze Miasto z Grzegorzem Watychą jako pretendentem do powtórzenia kadencji na stanowisku burmistrza.

Konwencja wyborcza Ruchu, organizowana – jak i konwencje dwóch komitetów wcześniej przedstawiających swoje programy i swoich kandydatów – na najwyższym piętrze hotelu Casa, sprawiała wrażenie dobrze przygotowanej bomby optymizmu. Począwszy od rześkiej muzyczki na wejście lidera, przez selfie z kandydatami, listę sukcesów samorządu w minionych czterech latach, po program ujęty w pięciu działach i przygotowany z pietyzmem folder wyborczy na „kredzie”.

Listy kandydatów KWW Nasze Miasto – pełne, z reprezentacją możliwie różnych zawodów i dziedzin życia społecznego oraz całym przekrojem wiekowym.

- Pracując od czterech lat z moimi zastępcami, kierownikami wydziałów, szefami spółek, mam wrażenie, że cały czas jesteśmy w drodze – idziemy do przodu, we właściwym kierunku, właściwym tempem, i jesteśmy na drodze do osiągnięcia założonego celu – mówił Grzegorz Watycha. - Po drodze też przydarzają się nam wybory. Chcemy wprowadzić do Rady jak największą liczbę radnych pozytywnie myślących o naszym mieście, którzy również zechcą tę spójną wizję realizować.

Priorytety programu Naszego Miasta to – w dziedzinie ochrony środowiska – czyste powietrze, a w dziedzinie społecznej – przekonanie młodzieży, by wracała do miasta.

- Chodzi o to, by przy wyborze szkoły, kierunku studiów, młodzi mieli zaszczepioną myśl, że tu chcą wrócić, mieszkać, żyć, pracować, realizować się w dorosłym życiu – przekonywał urzędujący burmistrz i kandydat na kolejną kadencję jednocześnie. - Aby nie chcieli, nie musieli, nie myśleli, że mogą gdzieś wyjechać, spotkać lepsze życie. To lepsze życie chcemy zapewnić, zagwarantować tu, na miejscu, w Nowym Targu. I mamy wszelkie atuty, możliwości i narzędzia, żeby to uczynić.

Prosząc wyborców o kolejną szansę, kładł na szali swoje doświadczenie w samorządzie, znajomość potencjału, ale i problemów Nowego Targu:

- Mówiłem: serce dla miasta. Serce dałem i chcę je nadal wkładać w pracę na rzecz wszystkich mieszkańców, ale też mieszkańców regionu, bo jesteśmy miastem, które ma ambicje i potrzeby być prawdziwą stolica Podhala. Jestem nadal gotowy, żeby wkładać mnóstwo sił w to, aby w naszym mieście żyło się coraz lepiej, aby miasto się rozwijało i aby mieszkańcy mieli poczucie, że żyją w przyjaznym, fajnym miejscu, a to zależy od nas, bo my budujemy atmosferę miejsca, tworzymy klimat życzliwości, serdeczności.

Konwencja – jak i w przypadku innych kandydatów – stała się też okazją do rozwinięcia tematu Centrum Sportów Lodowych, który – widać już wyraźnie, że różni wyborcze ugrupowania.

- Mamy wyeksploatowaną Halę Lodową, ale świat idzie ku obiektom wielofunkcyjnym – przekonywał Grzegorz Watycha. – Poszukiwaliśmy i mamy piękny teren, perspektywiczny, rozwojowy. Mamy też pomysł na to, jak go wykorzystać, aby był miejscem, gdzie są organizowane wydarzenia kulturalne, koncerty, ale również znajdzie swoje miejsce tradycja hokejowego Nowego Targu. To hala widowiskowo-sportowa, która będzie centrum życia sportowego. (...) Mamy piękne miejsce, dlatego mówię od razu, mówię jasno, że nie zgadzam się na to, żeby obiekt lokować na „kole”. „Koło” ma służyć rekreacji, piłkarzom. Jest to jedyne pełnowymiarowe boisko trawiaste w naszym mieście,; miejsce, gdzie wielu z nas przyprowadzało swoje dzieci i stawiały pierwsze kroki na rowerze, na rolkach; miejsce związane z parkiem, z rekreacją, teraz naznaczone i przez ruch kolarski, który bardzo prężnie się rozwija. I nie ma tam warunków na to, żeby wtłaczać duży obiekt, który musi być dostępny logistycznie.

Ten wątek zakończyła projekcja krótkiego filmu, w którym Aron Chmielewski, napastnik z hokejowej reprezentacji Polski, przedstawia najnowocześniejszą w Europie WERK ARENĘ w czeskim Trzyńcu. Ta produkcja była przygotowana dla potrzeb PZHL.

Kolejny i bardzo stary już problem, z którym będą się musiały zmierzyć władze kolejnej kadencji, a myslą o nim również komitety, to zakorkowana główna arteria. Mówił o niej i lider Naszego Miasta:

- Ruch na kierunku wschód-zachód oparty jest o ul. Ludźmierską, w tej chwili najbardziej obciążoną drogę wojewódzką w Małopolsce. Wiele starań włożyłem w to, żeby – pukając do Urzędu Marszałkowskiego, jak też do PKP – spowodować rozwiązanie tego komunikacyjnego węzła gordyjskiego, czyli przejścia drogi wojewódzkiej przez tory. Wydeptując te ścieżki, wiem już, że nie da sie schować kolei pod ziemię, bo za blisko mamy dworzec, rozjazdy i całą stację. Jest to zadanie na dzisiaj nierealne. Budowa wiaduktu nad torami – zadanie ogromne, ale dla województwa. Póki nie dojdzie do porozumienia miedzy PKP a Zarządem Dróg Wojewódzkich, zaproponowałem, aby wybudować taką odciążającą drogę, która zaczynałaby się od starej zajezdni autobusowej i - przechodząc nad torami w rejonie mostu kolejowego – wzdłuż Czarnego Dunajca dochodziła do „zakopianki”. Każda nowa droga powoduje rozładowanie ruchu.

Konwencja KWW Nasze Miasto

 Fot. Anna Szopińska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama