Podhale Region

Piątek, 19 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 19 Paź 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Kwiat polskiej kardiologii i neurologii gościł w Podhalańskim Szpitalu

Reklama

Kwiat polskiej kardiologii i neurologii gościł w Podhalańskim Szpitalu

kardioneuro181
kardioneuro182

NOWY TARG. Podhalański Szpital Specjalistyczny był gospodarzem pierwszej konferencji pt.„Mózg i serce – niezwykły duet”. Na dwudniowym spotkaniu wypełnionym wykładami, prelekcjami i dyskusjami gościł kwiat polskich kardiologów i neurologów. Wybitni specjaliści dzielili się swoją wiedzą na temat najnowszych metod postępowania w chorobach sercowo-naczyniowych.

Grono znakomitych lekarzy, z profesorskimi autorytetami na czele, skupiało się przede wszystkim na problemach zapobiegania, diagnostyki i leczenia niedokrwiennego udaru mózgu. Prezentowali oni aktualne zalecenia dotyczące prewencji miażdżycy i profilaktyki przeciwzakrzepowej u pacjentów z migotaniem przedsionków oraz przetrwałym otworem owalnym. Ta struktura anatomiczna występująca u ok. 25 procent dorosłej populacji to usytuowana w przegrodzie międzyprzedsionkowej serca pozostałość po życiu płodowym, która u 70 procent ludzi ulega zarastaniu do 2 roku życia. Jeśli jednak pozostanie – jest podejrzana o zwiększanie ryzyka zatorowości mózgu.

Ogólnopolska konferencja, której uczestnicy zdobywali punkty przyznawane przez Komisję ds. Szkoleń i Specjalizacji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, była rzadką okazja do spotkania doświadczonych kardiologów i neurologów, zainteresowanych skutecznym i bezpiecznym leczeniem chorób sercowo-naczyniowych i ośrodkowego układu nerwowego.

Ponieważ leczenie inwazyjne jest coraz szerzej stosowane w leczeniu udarów i innych powikłań miażdżycy, na konferencji można się było wiele dowiedzieć o tych nowoczesnych metodach postępowania. Dostarczyła ona także sporej wiedzy praktycznej, jak zapewnić pacjentom najlepsze dostępne leczenie. Dużo uwagi poświęcono też profilaktyce. Tytuł jednego z wystąpień brzmiał: Czy można uciec przeznaczeniu. czyli o prewencji sercowo-naczyniowej.

Wśród wykładowców nie brakło nawet dr hab. Michała Starowicza, który rozwijał temat: Kiedy seksuolog kieruje do kardiologa.

Ordynatorzy kardiologii i reaktywowanej neurochirurgii mogli już z dumą oprowadzić gości po swoich oddziałach, pokazując ich wyposażenie. Prestiżowa konferencja pracowała także na renomę Podhalańskiego Szpitala jako coraz bardziej specjalistycznego i znanego w Polsce ośrodka kardiologii oraz neurologii.

Konferencja "Serce i mózg - niezwykły duet"

Fot. Anna Szopińska i archiwum Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama