Podhale Region

Piątek, 14 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaCz, 13 Gru 2018 9pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Premier Marawiecki w Zakopanem - PKL wracają do państwa polskiego

Reklama

Premier Marawiecki w Zakopanem - PKL wracają do państwa polskiego

dsc 2261
dsc 2403
dsc 2370
dsc 0950
20181009 163650

ZAKOPANE. Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki odwiedził stolice Tatr. To na górnej stacji Kasprowego Wierchu oznajmił, że Polskie Koleje Linowe wracają do państwa polskiego. To bowiem Polski Fundusz Rozwoju SA zawarł umowę ze spółką zależną funduszu Mid Europa Partners na zakup 99,77% akcji Polskich Kolei Linowych SA. Zapowiedział też przekazanie funduszy na modernizację kompleksu średniej i małej skoczni.

- Jesteśmy już po zakończonych negocjacjach z dotychczasowym właścicielem i odkupujemy Polskie Koleje Linowe SA. To jest nasz diament narodowy – powiedział premier Mateusz Morawiecki na Kasprowym Wierchu.

Stawiamy na odkupowanie polskiej własności i na repolonizację. Dopełniliśmy naszego zobowiązania, tak jak obiecaliśmy – mówił podsumowując zakończenie negocjacji w sprawie odkupienia Polskich Kolei Linowych.

Podkreślił też, że chce wyraził ogromną radość i wdzięczność tym wszystkim, którzy walczyli o to, aby Polskie Koleje Linowe, sprzedane w 2013 roku wróciły do polskiej własności. Zauważył też, że poprzednicy przez 8 lat wyprzedali polską własność za ok. 50-60 mld zł.

Dodał, że obecny rząd nie wyprzedaje polskiej własności. Zauważył też, że wiele państw, jak np. Austria, Niemcy, Francja czy Szwajcaria swoje symboliczne, najwartościowsze inwestycje infrastrukturalne trzymają w swoich rękach. Podkreślił też, że dla Polski ważny jest Kasprowy, który ma historyczna wartość i jest narodowym diamentem z którym wiąże się wiele wspomnień Polaków.

- Podkreślając to wielkie dziedzictwo polskości chciałbym podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili – mówił szef polskiego rządu i podziękował m.in. Polskiemu Funduszowi Rozwoju za udane negocjacje biznesowe oraz wszystkim, którzy upominali się o polską własność i o to, by nie wyprzedawać naszych dóbr narodowych.

Prezes Rady Ministrów spotkał się również z mieszkańcami. Zapowiedział też przekazanie prawie 50 mln złotych na modernizację kompleksu średniej i małej skoczni na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

-Cieszę się, że możemy przystąpić do remontu Małej i Średniej Krokwi, ponieważ za parę lat będziemy potrzebować następców naszych znakomitych skoczków – powiedział premier Morawiecki i dodał, że dziś patriotyzm to także kibicowanie sportowcom oraz, że polskie osiągnięcia są coraz bardziej widoczne i sportowcy rozsławiają Polskę na cały świat, dlatego tak ważne jest inwestowanie w infrastrukturę sportową. - Chcemy, aby kolejny sezon był również dobrym sezonem dla polskiego sportu, dlatego przeznaczamy duże środki na dofinansowanie obiektów w Zakopanem – oświadczył szef rządu. I zaznaczył, że Polska inwestuje w infrastrukturę sportową, nie tylko dla sportowców, którzy osiągnęli już wielkie sukcesy, ale również dla  dzieci oraz młodzieży.

Zdjęcia UM Zakopane

Żródło:
www.premier.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama