Podhale Region

Środa, 19 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaŚr, 19 Gru 2018 9am

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Przychód z Kwesty – co roku wyższy. Tym razem już ponad 26 tysięcy

Reklama

Przychód z Kwesty – co roku wyższy. Tym razem już ponad 26 tysięcy

kwesta18
P3250347

NOWY TARG. Zakończone dziś ok. godz. 13.00 liczenie datków złożonych podczas XIX Kwesty Nowotarskiej dało piękny obraz ludzkiej ofiarności i przekonania do idei ratowania zabytków cmentarnej architektury. Do kwestarskich puszek przy pięciu bramach cmentarza wpadło grubo ponad 26 tys. zł.

Przychód wyniósł dokładnie 26 tysięcy 178 zł 45 groszy. Odwiedzający cmentarz wrzucili też do puszek trochę obcych walut: 24 dolary, 32 euro, 63 eurocenty, 32 korony czeskie, 3 funty brytyjskie 1 koronę norweska, 2 guldeny holenderskie, 5 stotinek bułgarskich. Jest to w sumie o ok. 1,5 tysiąca zł więcej niż w ubiegłym roku, kiedy na rzecz odnowy cennych a zniszczałych nagrobków udało się zebrać ponad 24,5 tysiąca zł.

Organizatorzy zbiórki – czyli Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk wespół z Miastem – serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom. To dzięki nim przez 19 lat trwania Kwesty udało się odnowić lub zrekonstruować – włącznie z trzema odrestaurowanymi w tym roku nagrobkami dziecięcymi – 72 pomniki wraz z podbudową.

Do wiosny datki z XIX Kwesty będą obrastały procentami na specjalnym subkoncie. Wiosną też komisja wybierze nowe nagrobki do renowacji.

 Liczenie datków

Fot. Anna Szopińska

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama