Podhale Region

Piątek, 19 październik 2018

Ostatnia aktualizacjaCz, 18 Paź 2018 7pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Wkrótce

Reklama

18 października - Prezentacja albumu „Kronika Miasta Zakopane w czasie kadencji Burmistrza Leopolda Winnickiego. Reprint z okazji 85-lecia otrzymania praw miejskich przez Zakopane”

85 lat ZAKOPANE. Zakopane obchodzi 85-lecie otrzymania praw miejskich. Choć pierwsze dokumenty, w których wspomniane jest Zakopane, pochodzą z początku XVII wieku, to przez kolejne stulecia było ono górską wiejską osadą. Początkowo rozwijała się ona przemysłowo, by w końcu w XIX wieku stać się popularną miejscowością turystyczną i uzdrowiskową. Zakopane od tamtej pory przyciągało także artystów, twórców, naukowców i polityków. Wpisało się także znacząco w historię niepodległościowych dążeń w czasie zaborów, czy też walki z okupantem podczas II wojny światowej.

16 - 21 października - 40. wyboru kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową

PLAKAT 40 LECIE page 001GMINA RABA WYŻNA. Dwa dni będą obchody związane z 40 rocznica wyboru na stolicę Piotrową św. Jana Pawła II w Podsarniu.  Zostanie m. in. posadzony dąb niepodległości.  

13, 16, 17 października - "Zapomniane Kresy" - promocja książki napisanej przez Jerzego M. Roszkowskiego

20181010okladka2 Edward Siarka poseł na Sejm RP oraz Krzysztof Faber - Starosta Nowotarski serdecznie zapraszają na promocję książki pt.: "Zapomniane Kresy" Spisz, Orawa, Czadeckie w świadomości i działaniach Polaków 1895 - 1925 napisanej przez Jerzego M. Roszkowskiego i sfinansowanej ze środków Fundacji PZU.

16.10 - Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Karol Wojtyła – orędownik niepodległości – syn oficera Wojska Polskiego, 100 rocznica niepodległości i 40 rocznica wyboru Jana Pawła II”

ppwsz aulaNOWY TARG. Ogólnopolska Konferencja Naukowa pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości „Karol Wojtyła – orędownik niepodległości – syn oficera Wojska Polskiego, 100 rocznica niepodległości i 40 rocznica wyboru Jana Pawła II” odbędzie się 16 października.

17 października - Destynacja Restauracja! Ruszyły rezerwacje na 12. edycję Restaurant Week, który po raz pierwszy zagości także na Podhale!

rwp18j plakatA2 podhalePod patronatem medialnym Podhale Region. NOWY TARG. 17 października rozpocznie się kolejna edycja festiwalu najlepszych restauracji. Nadchodząca, październikowa edycja Restaurant Week odbędzie się w 14. regionach i po raz pierwszy, premierowo na Podhalu. Rezerwacje na trzydaniowe doświadczenie restauracyjne są dostępne na stronie www.RestaurantWeek.pl w cenie 49 zł.

14 października – Koncert patriotyczny z Narodowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

koncert patrotyczny szaflary GMINA SZAFLARY. Koncert patriotyczny pt:. „Śpiewem i słowem w darze Tym, co o wolność walczyli” odbędzie się 14 października w kościele p.w. Św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach. Koncert rozpocznie się o godzinie 13. Wstęp jest wolny.

7 października - Szaflary Tour

Pod paszaf rowerytronatem medialnym Podhale Region. GMINA SZAFLARY. Już po raz kolejny w szaflarzańskiej gminie będa się zmagać rowerzyści. 

16-19 października – IV Kongres Kultury Regionów Do czterech razy sztuka

2018.10.16 19 Kongres Kultury RegionówTo już czwarta edycja Kongresu Kultury Regionów. W programie tego spotkania znajdą się dyskusje, warsztaty i koncerty. W Nowym Sączu będziemy gościć kilkuset regionalistów, znawców, miłośników i twórców kultury, artystów i naukowców, kierowników zespołów folklorystycznych z całej Polski, dziennikarzy.

6. października. Zdrowo Biegam Max Dycha na 100 Lat Niepodległości

zdrowzap18NOWY TARG. Stowarzyszenie I Love Podhale zaprasza na event Zdrowo Biegam Max Dycha na 100 Lat Niepodległości, który odbędzie się 6 października br. w okolicach leśniczówki, przy ul. Składowej. Sportowa zabawa rozpocznie się już o 9 rano i potrwa do wieczora. W programie m.in. "sprawdzanie kondychy samorządów".

12 - 13 października - Konferencja historyczna "Nim przyszła Niepodległa" z okazji 100. rocznicy niepodległości Polski.

20181010konferencja historycznaZAKOPANE. Ogólnopolska Konferencja Historyczna odbędzie się 12 i 13 października w parafii p.w. Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem - Olczy w godzinach 9.30 - 14.30 oraz na Kalatówkach u sióstr i braci albertynów ( drugi dzień w godzinach 9.00 - 13.00).

5. października. Powiatowe obchody święta niepodległości sprzed wybuchu II wojny

swniepzap18NOWY TARG. Galeria BWA „Jatki”, w cyklu: „Mam Wam coś do powiedzenia”, zaprasza na spotkanie Markiem Fryźlewiczem, pt. "Powiatowe obchody święta niepodległości 11.XI.1938 r.".

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama