zakopchab191PODHALE. Na całym Podhalu utrzymują się intensywne opady śniegu i gwałtowne podmuchy wiatru. Iwona Mikrut-Pulchra, rzeczniczka krakowskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, informuje, że na drogach regionu pracuje sprzęt zimowego utrzymania, w sumie 127 sztuk. Od Głogoczowa do Lubnia śliskość likwiduje 10 piaskarek, pomiędzy Chyżnem i Rabką 6 piaskarek, pomiędzy Mszaną i Rdzawką 4 piaskarki, a pomiędzy Nowym Targiem Zakopanem i Rdzawką 7 piaskarek.

zakopchab192Z powodu ciągłych opadów śniegu tworzy się jednak błoto pośniegowe.

Od Zakopanego w kierunku Krakowa cały notowane jest bardzo duże natężenie ruchu. Problem stanowią samochody ciężarowe, które pomimo obowiązku nie zakładają łańcuchów. Dlatego dochodziło do zatrzymania ruchu na skutek blokowania drogi przez TIR-y. Policja zatrzymuje i wystawia mandaty kierowcom ciężarówek bez łańcuchów. Do tej pory 4 TIR-y blokowały fragment DK47 w Chabówce, 1 TIR zablokował DK7 w Orawce, autobus zsunął się do rowu koło Nowego Targu. Nie blokuje on na razie drogi, ale na czas wyciągania będą utrudnienia. Od Rdzawki w kierunku Nowego Targu ciężarówki spowalniają ruch.

Pozostałe drogi krajowe są czarne i ruch odbywa się normalnie. Lokalnie na górskim odcinku DK75 może się pojawiać błoto pośniegowe.

Wszyscy proszeni są o ostrożną jazdę, a kierowcy pojazdów ciężarowych o zakładanie łańcuchów.

Fot. GDDKiA Oddział Kraków