imggcsi7C4C34B9CBF0280AD7BF70E9715DE5FF59DD7E36mpid16maxwidth1366maxheight608POWIAT NOWOTARSKI. Poprawa kondycji fizycznej, szeroki wachlarz możliwości spędzenia wolnego czasu czy wzmocnienie więzi rodzinnych. Takie perspektywy stwarza program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym "Otwarte Strefy Aktywności" realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
 Już wkrótce na Podhalu mogą powstać kolejne atrakcyjne obiekty sportowe i wypoczynkowe. Przemyślne zróżnicowanie tworzonej infrastruktury - obejmującej strefy relaksu, place zabaw czy siłownie plenerowe - jest odpowiedzią Ministerstwa Sportu i Turystyki na rosnące zapotrzebowanie Polaków na tego rodzaju nowoczesne obiekty. Zalet "Otwartych stref Aktywności" jest wiele. Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wskazuje przede wszystkim na ich ogólnodostępność, a także wielofunkcyjność. I przekonuje: 
- Z siłowni plenerowych będą mogły skorzystać zarówno osoby starsze, dorośli, jak i dzieci. To doskonała forma integracji społecznej, a zarazem świetna zachęta do aktywności sportowej. Zapraszam do skorzystania z programu i tworzenia Otwartych Stref Aktywności w Małopolsce!
Zgodnie z ministerialnymi założeniami, w 2019 roku dofinansowanych ma zostać ok. 1500 obiektów tego typu, zaś środki przeznaczone na ten cel wynoszą 48 mln złotych. Do województwa małopolskiego trafi 5 199 100,00 złotych, które zostaną podzielone między 64 podmioty, w tym 6 znajdujących się na terenie powiatu nowotarskiego. 
Obiekty sportowo-rekreacyjne "Otwartych stref Aktywności" mają powstać w następujących gminach: Gmina Czorsztyn (Sromowce Wyżne), Gmina Ochotnica Dolna (Ochotnica Dolna), Gmina Rabka-Zdrój (Rabka-Zdrój), Gmina Krościenko nad Dunajcem (Grywałd) i Gmina Spytkowice (Spytkowice). Każda z powyższych lokalizacji otrzyma 50 000,00 złotych dofinansowania. Ponadto 70 000,00 złotych otrzyma Gmina Nowy Targ (Nowa Biała).