targiciupag191NOWY TARG. Tradycją Podhalańskich Targów Budownictwa jest honorowanie Złotymi Ciupagami i pucharami najlepszych produktów, innowacyjnych technologii, także pomysłowej i estetycznej aranżacji stoisk. Cieszy to, że ostatnio przybyło fundatorów nagród.

Wręczenia odbyły się drugiego dnia, po przeglądzie stoisk i prezentowanych produktów.

Trzy główne trofea, Złote Ciupagi, trafiły do przedstawicieli:

- Polskiej Grupy Górniczej Katowice za prezentację ekogroszku KARLIK

- firmy KOŁTON z Orawki za prezentację pompy ciepła powietrze-woda AIRKOMPAKT

- firmy MODOM – Razem budujemy na Podhalu, za wkład wniesiony w ekologiczne i nowoczesne budownictwo dla klientów indywidualnych i profesjonalnych deweloperów.

Za kreatywną prezentację produktów na stoisku nagrodzeni zostali z kolei architekci z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i firma Kryształowy Świat z Libiąża.

By burmistrz Grzegorz Watycha mógł osobiście - po finale zawodów pływackich – przekazać swoją nagrodę,  wręczenia zostały opóźnione o godzinę. A uhonorowała ona prezentację energooszczędnego domu w wykonaniu firmy EKO MDP ze Skomielnej Białej. Tę samą technologię nagrodził Rektor PPWSZ. Twórcy energooszczędnej technologii cieszą się więc podwójnie.

targiciupag192

Swoje targowe nagrody od lat przyznaje Nowotarska Izba Gospodarcza. Są to Złote Pióra z Góralskiego Kapelusza i tego roku przyznane one zostały trzem wystawcom: Centrum Zdrowego Snu oraz firmom PROMGAZ i STANEK.

Organizator, czyli wadowicka Agencja PROMOCJA Wioletty Ochman, nagrodził z kolei ciekawe produkty o wysokiej jakości, estetycznych i użytkowych walorach. Były to komplet stół plus krzesło do salonu lub ogrodu firmy STOLBUD z Nawojowej oraz poziomica Shock-Protect firmy Sched-Pol-Sh Miedzychód-Bielsko.

- Cieszy nas, że ubiegłoroczne nowinki tego roku są już standardem w ofercie iluś firm – skomentował technologiczną i targową dynamikę Lesław Jędrysko z Nowotarskiej Izby Gospodarczej.  

XXIV Targi Budownictwa - wręczenie nagród

Fot. Anna Szopińska