IMG 20190531 104157Raba Wyżna. 3 października 2018 pan Wójt Andrzej Dziwisz wziął udział w oficjalnym rozpoczęciu wznoszenia  budynku wielofunkcyjnego w Sieniawie,mówiąc


   "Firma jest solidna, swego czasu budowała urząd gminy, ma czas do drugiej połowy przyszłego roku i wierzę, że gdy przyjdzie termin, ten etap budowy zostanie zamknięty".
 Obecnie firma budowlana Profes z Rabki-Zdroju zakończyła pierwszy etap realizacji inwestycji wielofunkcyjnego budynku w Sieniawie , zamknięto  stan surowy

  i pokryto dach.  Przewidywany czas zamknięcia wszystkich etapów budowlanych to okres 2-3 lat, uzależnione jest to jednak od uzyskania przez gminę niezbędnych  środków finansowych.. Całkowity koszt budowy to około  3,5 mln złotych, który w całości ponosi Gmina Raba Wyżna, licząc jednak na uzyskanie dotacji z funduszy zewnętrznych.Gmina wychodzi z założenia ,że trzeba wspierać pasje jej  mieszkańców  i stworzyć im miejsce , gdzie mogą się spotykać , toczyć dyskusje , zwyczajnie porozmawiać , miło i pożytecznie spędzić czas.

    We wznoszonym budynku wielofunkcyjnym przewidywane są pomieszczenia  potrzebne mieszkańcom gminy, takie jak : żłobek, przedszkole, biblioteka publiczna, sala widowiskowa oraz te które będą służyły  seniorom.

Dynamiczny rozwój społeczny  Gminy Raba Wyżna  sprawia, że jednym z priorytetów władzy gminnej jest rozwój i propagowanie kultury wśród jej mieszkańców.028 Obrazek 1Wizualizacja bryły budynku po zakończeniu budowy.