4NOWY TARG. Wykonawcza firma – mając czas do września – sprężyła się jednak z remontem dwóch wiaduktów w ciągu „zakopianki”, nad ul. Grel. Widząc postęp prac szybszy niż przewidywał harmonogram, zmotoryzowani i piesi niecierpliwie czekali jednak na otwarcie biegnącego pod wiaduktami fragmentu ul. Grel. Dzisiaj został on otwarty.

Jeszcze przed południem lany był asfalt, a po południu został puszczony ruch. Mieszkańcy Grela oraz korzystający z drogi alternatywnej dla często „zakorkowanej” ul. Ludźmierskiej nie będą już musieli wyjeżdżać i wracać do domów przez „zakopiankę”. Tym bardziej, że akurat dziś – z powodu jarmarku i wzmożonego ruchu turystycznego na półmetku wakacji – zatory na całej arterii wschód-zachód były rekordowe.

Pod wiaduktami na Grelu stoi jeszcze ścieżki sprzęt, pozostała do wykonania kosmetyka i prace na poboczach, ale fragmentem zmodernizowanym w ramach wykonanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad remontu tych dwóch obiektów można już przejeżdżać.

W jednym z wiaduktów wymieniona została konstrukcja nośna, a drugi został wzmocniony. Było to konieczne ze względu na eksploatacyjne zużycie materiałów. Przyczółki mają teraz betonową płaszczowinę. Wiadukty zyskały nową nawierzchnię, krawężniki i bariery. 

Grel przejezdny

Fot. Anna Szopińska