hotelgor191NOWY TARG. Na ukończeniu jest rozpoczęta w lutym modernizacja części hotelowej Hali „Gorce”. W pokojach stoją już łóżka, firma wykonawcza finalizuje prace instalatorskie. Niespodzianki techniczne, na które wykonawcy natrafili w obiekcie z 1977 roku, czas modernizacji przedłużyły jednak o ok. 2,5 miesiąca i właściwie zamieniły ją w przebudowę.

Z tymi problemami borykała się nowotarska firma Artura Kołacza, zrywając wszystkie posadzki, pod którymi była położona suprema, wymieniając wszystkie okna (żeby nie trzeba było tego robić za 2 – 3 lata), wykonując nową instalację wodną i elektryczną, wyburzając wszystkie ścianki działowe, montując podwieszane, ogniochronne sufity i szersze drzwi z funkcją antypaniczną. 19 hotelowych pokoi zyskało jednak zupełnie inny standard, funkcjonalność i estetykę. Przy każdym jest łazienka. Do dyspozycji gości będą wkrótce 52 miejsca noclegowe – przeważnie w „dwójkach”. „Jedynki” będą w „Gorcach” tylko dwie. 

P3550122

Jak mówi dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji, Krzysztof Łapsa, część hotelowa po modernizacji ma szanse na akredytację w grupie obiektów trzygwiazdkowych. Spełnia bowiem podstawowe warunki, a o zakwalifikowaniu decydować będą tylko elementy wyposażenia.

Rozszerzony zakres prac skutkuje też oczywiście wzrostem kosztów wykonania. Termin zakończenia prac przedłużał się i dlatego, że miasto musiało w trakcie robót znajdować na ten cel dodatkowe środki. Kwota 1 miliona 855 tysięcy, na którą opiewała pierwotna umowa, zwiększy się nieuchronnie.

Przedmiotem umowy z firmą wykonawczą byłą tylko na część hotelową, tymczasem okazało się, że inne części obiektu mają wspólne z nią instalację. Wyłączenie wody na hotelowym piętrze powodowało np., że nie dopływała ona również do zaplecza kuchennego części restauracyjnej.

Te wszystkie perypetie wykonawcza firma ma już za sobą. Pozostają wykończenia, doposażenie, kosmetyka. Jak zapowiada dyrektor Łapsa, po szczęśliwie zakończonych odbiorach, czyli na przełomie roku 2019 i 2020, hotel w „Gorcach” mógłby przyjąć pierwszych gości, a faza rozruchu zakończy się przed feriami zimowymi.

hotelgor192

Oferta jest adresowana zarówno do grup sportowych, jak i do indywidualnych klientów. Miejsca noclegowe w „Gorcach” mają zostać włączone do sytemu Booking. Ponowne uruchomienie hotelu wyłączonego z eksploatacji w 2016 roku, z powodu stanu technicznego, pociąga oczywiście potrzebę zatrudnienia pracowników recepcji i obsługi.

Atutem całkowicie przebudowanego piętra hotelowego – w przypadku grup treningowych – będą kompleks lekkoatletyczny i zaplecze gastronomiczne na miejscu. 

O początku modernizacji pisaliśmy tutaj:

http://podhaleregion.pl/index.php/z-podhala/26114-hotel-w-hali-gorce-przyjmie-gosci-po-wakacjach

Modernizacja dobiega końca

Fot. Anna Szopińska