1 3

PIENINY. Poszukiwania 34 letniego mieszkańca Krościenka niestety zakończyły się tragicznym finałem. Ratownicy GOPR odnaleźli jego zwłoki na zboczu Sokolicy, na której szczycie wcześniej odnaleziono jego plecak.

 

Wszystko wskazuje na to, że to było samobójstwo. W internecie krąży link do internetowego blogu mężczyzny – znanego w środowisku artysty-malarza - w którym pisze on o powodach swojej dramatycznej decyzji.

Motywem miały być zdrowotne problemy fizyczne i psychiczne będące skutkiem zażycia silnego antybiotyku podanego mu w szpitalu.

(…) Ja nie mam wyjścia, postanowiłem popełnić samobójstwo, a ten wpis jest wyjaśnieniem dla wszystkich, którzy chcą znać tego powody. Żegnam się z trudem. Nie chcę odchodzić, ale wiem, że stała się rzecz straszna i nieodwracalna. Cierpię bardzo i borykam się z ogromną liczbą skutków ubocznych. Wiem, że te skutki mogą pojawiać się do kilku nawet miesięcy po zażyciu. U mnie trwa to właściwie od początku, tylko nie wiedziałem co się za mną dzieje. Teraz, po tygodniach szperania w internecie, rozmów z poszkodowanymi, wizytach u lekarzy, którzy zbywają mnie i nie są w stanie pomóc - nie pozostaje mi nic innego. Proszę o wybaczenie, ale ten post ma być świadectwem. Być może sprawa zostanie nagłośniona i ktoś przez to nie zmarnuje sobie życia. Może jakiś lekarz to nagłośni. Może właśnie TY lub Twoja rodzina nie przyjmiecie nigdy tego leku i dzięki temu ocalicie zdrowie, albo nawet życie (…)