kh

W Nowym Targu przy ul. Orkana 16 powstała Klinika Regeneracji – Holistica, która w swojej ofercie posiada między innymi tlenoterapię hiperbaryczną. O skuteczności tlenoterapii hiperbarycznej dowodzi wiele badań naukowych. Jakie działanie ma terapia tlenowa? O tym kilka słów w poniższym artykule.

IMG 20191102 185109 1

Dzięki podwyższonemu ciśnieniu tlen zostaje pozbawiony barier fizjologicznych i dociera do miejsc, do których na co dzień nie ma szans się przedostać. Tlen pobudza naturalne mechanizmy regeneracyjne, wpływa na poprawę krążenia krwi oraz umożliwia lepsze dotlenienie wszystkich organów, w tym również chorych i źle ukrwionych obszarów ludzkiego ciała, wpływa pozytywnie na naszą kondycję psychofizyczną, wydolność organizmu, wygląd oraz jest skutecznym sposobem leczenia wielu chorób.
NEUROLOGIA
Tlenoterapia hiperbaryczna ma niezwykle korzystny wpływ na wspomaganie leczenia chorób obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jej wykorzystanie m.in. umożliwia naprawę i tworzenie nowych naczyń krwionośnych w mózgu.
KARDIOLOGIA
Tlenoterapia hiperbaryczna wspomaga pracę serca i poprawia stan pacjentów cierpiących na choroby układu krążenia. W połączeniu ze terapią kardiologiczną prowadzi do ograniczenia śmiertelności oraz obniżenia ryzyka poważnych powikłań chorobowych.
GASTROLOGIA
Badania naukowe udowodniły skuteczność tlenoterapii hiperbarycznej w przypadku wielu chorób układu pokarmowego. Zastosowanie hiperbarycznej komory tlenowej staje się coraz bardziej popularne również w przypadku leczenia alergii.
AUTYZM
Tlenoterapia hiperbaryczna widocznie poprawia zdolności komunikowania się, zdolności poznawcze, koncentrację oraz polepsza rozumienie związków przyczynowo-skutkowych u osób cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD)
ORTOPEDIA I REHABILITACJA
Badania wykazują korzystny wpływ terapii hiperbarycznej na tkankę kostną, chrząstkę, struktury okołostawowe oraz mięśnie szkieletowe. Tlen hiperbaryczny pomaga uśmierzyć ból, zmniejszyć stan zapalny i wspomaga proces regeneracji uszkodzonych tkanek.
DEPRESJA
W wyniku stosowania tlenoterapii hiperbarycznej następuje poprawa nastroju i ogólnego samopoczucia. Wyraźnie poprawia się metabolizm komórek nerwowych, pamięć, zdolność koncentracji dzięki czemu zmniejszają się dolegliwości wywołane chorobą depresyjną.
DERMATOLOGIA
W wyniku poprawy natlenienia tkanek następuje szybsze gojenie się różnych uszkodzeń skóry oraz odnowa i regeneracja tkanek nabłonkowych. Zwalczane są bakterie i szkodliwe mikroorganizmy oraz sprawniej przebiega proces rozmnażania się komórek skóry w sytuacji przerwania jej ciągłości.
BORELIOZA
Bakterie wywołujące boreliozę giną w środowisku o wysokim stężeniu tlenu. Zabiegi w komorze hiperbarycznej redukują stany zapalne oraz łagodzą i eliminują niektóre z objawów przewlekłej infekcji. Są powszechnie zalecane jako terapia wspomagająca leczenie boreliozy.
PROCESY STARZENIA SIĘ
Regularnie stosowane sesje w hiperbarycznej komorze tlenowej, powszechnie wykorzystywanej w kuracjach odmładzających, opóźnia procesy starzenia. Tlen dociera do „uśpionych” komórek skóry, odżywia je oraz powoduje tworzenie się kolagenu i komórek macierzystych.
PRZEMIANA MATERII
Dostarczanie do organizmu tlenu hiperbarycznego pobudza procesy życiowe, szczególnie te związane z przemianą materii, co znacząco wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej oraz przyspiesza utratę nadmiaru masy ciała.
SPORT
Tlenoterapia hiperbaryczna znacząco zwiększa wydolność organizmu i przyśpiesza procesy regeneracyjne. Jest skuteczna w przypadku leczenia kontuzji, jako środek redukujący ból i obrzęki oraz powstrzymujący rozwój bakterii w miejscach urazu.
CUKRZYCA
Tlenoterapia hiperbaryczna przeciwdziała powstawaniu cukrzycy, co ogranicza jej negatywny wpływ na organizm. Daje dobre efekty lecznicze również w przypadku wystąpienia trudno gojących się ran, owrzodzeń i pęknięć skóry.

Z pełną ofertą Kliniki „Holistica” można zapoznać się na stronie internetowej www.klinikaholistica.pl lub na https://www.facebook.com/KlinikaHolistica, tam również można dokonać rezerwacji na poszczególne zabiegi.

0