P3690891POWIAT NOWOTARSKI. Część mieszkańców powiatu już zacierała ręce, że kwarantanna w Urzędzie Skarbowym skutecznie zdezorganizuje tegoroczne rozliczenia podatkowe… Ale jest dobra wiadomość z koronawirusowego frontu. Wszystkie testy przeprowadzone do tej pory wśród pracowników fiskusa dały wyniki negatywne.

Po dosłownie jednej dobie domowego odosobnienia już dziś mogli oni wrócić do zwykłych czynności. Wyniki znane były po upływie doby od pobrania wymazów. Dodajmy, że kadra Urzędu Skarbowego pracuje zmianowo – w jednym tygodniu połowa zdalnie, a druga połowa obsługuje klientów w „skarbówce”, natomiast w następnym tygodniu zdalnie rozliczają nas ci, którzy wcześniej mieli dyżury w Urzędzie.

Od czasu, gdy potwierdzony został ósmy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie, obiekt „skarbówki” był dwukrotnie dezynfekowany. Decyzje o kwarantannie szykowano dla ok. 200 osób, gdyż dotyczyły one także rodzin pracowników. Była to największa do tej pory w powiecie ilość zarządzonych kwarantann w związku z jednym przypadkiem.

- Testów było wykonanych siedemdziesiąt – mówi Jolanta Bakalarz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.  

Miejmy nadzieję, że i te wyniki nie wykażą obecności groźnego wirusa.

Do tej pory na terenie powiatu potwierdzono 8 przypadków wystąpienia choroby COVID-19, z czego 3 osoby wyzdrowiały.

Wykonanych  testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 było 758. Powiatowa Stacja Sanepid wydała ogółem 274 decyzje o objęciu kwarantanną.

322 osoby były objęte nadzorem epidemiologicznym. W izolacji domowej nie przebywa aktualnie nikt, a od początku epidemii było takich decyzji 9.

Fot. Anna Szopińska