lis1

O rodzince mieszkającej obok Hali Lodowej w Nowym Targu pisaliśmy już wcześniej. Lisia mama i jej 8 młodych zadomowiło się w przepuście wodnym niedaleko Miejskiej Hali Lodowej.

http://podhaleregion.pl/index.php/z-podhala/28872-lisia-rodzina-zamieszkala-nad-dunajcem-uwazajcie

Zwierzęta wzbudzają zainteresowanie, co staje się niebezpieczne i dla nich i dla ciekawskich osób. Internauci sygnalizowali, że lisica bywa agresywna. Nie ma się co dziwić – w przepuście mieszka ze swoimi młodymi. Bliskość ludzi wywołuje niepokój, jednak w centrum miasta łatwo jest jej zdobyć pożywienie. Na dłuższą metę mieszkanie wśród ludzi nie wchodzi w grę. Jak zaradzić sytuacji?

O rozwiązanie zapytaliśmy naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, pana mgr inż. Dariusza Jabconia:

Kroki w tej sprawie zostały już podjęte, dostawaliśmy sygnały od mieszkańców i służb na temat lisów. Wydaliśmy zlecenie do leśnego pogotowia z Mikołowa, które w najbliższym czasie zabezpieczy zwierzęta i zapewni im powrót do naturalnego środowiska.

Apelujemy, żeby w najbliższym czasie nie pokazywać się w okolicy przebywania lisiej rodziny, by umożliwić służbom odłowienie zwierząt.

 

Mamy nadzieję, że w nastąpi to w najbliższych 2-3 dniach. Prosimy o zachowanie ostrożności i bezpiecznej odległości od przepustu.

 

Fot: Czytelnik