wysokawypadek1

W piątek w godzinach wieczornych w miejscowości Wysoka, koło. Jordanowa mieszkańcy wsi urządzili obławę na jeden z samochodów marki Ford Galaxy, który przez kilka godzin siał postrach na ulicach.

 - Baliśmy się o swoje życie. To nie było normalne. Jeździli między domami z prędkością około 100 kilometrów na godzinę.  Nie zważali na pieszych. Jeździli od płotu do płotu. Ledwo brali zakręty. Ludzie ich upominali, ale nic sobie z tego nie  robili. Wyglądali bardzo podejrzanie – mówi jeden ze świadków tego zdarzenia.

Chcąc powstrzymać rajdowców mieszkańcy urządzili na jednej z dróg obławę. Około 100 metrów przed blokadą kierowca samochodu stracił nad nim panowanie, zjechał do rowu, uderzył w drzewa i dachował.  Zdaniem świadków w samochodzie było 5 osób. Trzy zbiegły, dwie zostały zatrzymane przez wezwaną na miejsce Policję.

- Zatrzymani to 21 i 22 latek, mieszkańcy powiatu nowotarskiego.  Jeden z nich był nietrzeźwy. W przypadku drugiej osoby zostały wykonane badania na obecność w organizmie środków odurzających. Więcej będzie można powiedzieć dopiero po zakończeniu czynności – informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, Wojciech Copija.

wyska2

fot. Czytelnik