palenicad

Na poniedziałkowej sesji Rady Gminy  Zastępca Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska Maria Kuruc poinformowała, że 1 lipca ruszają trzy nowe linie komunikacyjne na Palenicę Białczańską.

Mieszkańcy i turyści będą mogli dojechać w to miejsce z Białki Tatrzańskiej, Gliczarowa Górnego i Bukowiny Tatrzańskiej. Ta ostatnia linia będzie miała początek na Wierchu Rusińskim a trasa przejazdu dwóch porannych i dwóch popołudniowych kursów będzie przebiegać przez Wierch Głodowski i Wierch Spiski.

Maria Kuruc podkreśliła również, że są to linie użyteczności publicznej, na które Wójt podpisał umowę z operatorem. W autobusach będą stosowane wszystkie ustawowe ulgi. Dodatkowo, kupując bilet w dwie strony, za kurs powrotny zapłacimy 40% mniej. Rozkłady jazdy i cenniki wkrótce pojawią się na stronie Urzędu Gminy. Uruchomienie komunikacji gminnej jest częścią planu samorządów mającego na celu usprawnienie ruchu w rejonie Palenicy Białczańskiej. 

Zastępca Wójta apeluje również o to, aby właściciele pensjonatów przekazywali gościom informację o tym, że mogą pozostawić samochody przy posesjach i dotrzeć na Palenicę publicznym transportem zbiorowym.