chatkabudujemy

Zachęcamy do wsparcia rozbudowy dotychczasowej siedziby Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Nowym Targu "Chatka". 

Na stronie  Fundacji dla Chatki czytamy:  

Budynek, który dzierżawimy od miasta na ul. Podtatrzańskiej wyczerpał już niestety wszystkie swoje możliwości. W zeszłym roku zaadaptowaliśmy już ostatnie pomieszczenie, które było magazynem na wózki, na salę terapeutyczną. W tej chwili nie mamy już ani centymetra, który możemy przeznaczyć na rehabilitację dla naszych dzieci.

Dlatego dwa lata temu, zarząd nowotarskiego koła PSONI podjął decyzję o rozbudowie budynku. Ma ona polegać na dobudowie nowego skrzydła oraz gruntownym remoncie i modernizacji starej części, wraz z przystosowaniem jej do nowych przepisów. Budynek zaprojektowany jest w technologii pasywnej, co daje możliwość pozyskania większych środków finansowych choćby z WFOŚ, ale również obniży późniejsze koszty eksploatacji budynku. Najpierw planuje się budowę nowej części budynku i dopiero po przeprowadzce mogłaby rozpocząć się modernizacja starej części. Planuje się, że cała rozbudowa potrwa ok. 3 lat.

chatka3

- Jest to ogromne przedsięwzięcie, ale samo powstanie “Chatki” było bardzo trudne – a powstała, działa, rozwija się. Mamy nadzieję, że ten budynek też powstanie. To, czego najbardziej nam teraz brakuje, a co mamy zaprojektowane w nowym budynku to są dwie sale. Pierwsza – wielofunkcyjna, która może pełnić rolę sali konferencyjnej, dydaktycznej, a po postawieniu trzech mobilnych ścianek, mogą być tam sale do fizjoterapii. Druga ważna dla nas rzecz to mieszkanie treningowe, gdzie nasi podopieczni mogliby się uczyć samodzielności, a dla potrzebujących rodziców mogłaby powstać tzw. opieka wytchnieniowa. Jak bardzo jest to potrzebne, widzimy na przestrzeni ostatnich 30 lat. Rodzice niestety są coraz starsi, coraz słabsi, podupadają na zdrowiu, czasami są to już rodzice samotni, a wciąż mają pod opieką swoje bardzo niepełnosprawne, 30-40-letnie dzieci.

BARDZO LICZYMY NA WASZĄ POMOC FINANSOWĄ ABYŚMY MOGLI STWORZYĆ "CHATKĘ" NA NOWO!

Chatkę można wspierać przekazując 1%
KRS 0000072049

oraz wpłacając na konto:

Fundacja Dla Chatki:
Ul. Kościelna 4
34-400 Nowy Targ
Bank PKO BP
52 1020 3466 0000 9702 0119 0909

Konto walutowe:

SWIFT BPKOPLPW
IBAN PL 23 1020 3466 0000 9302 0127 5726