CykloL1 2

CykloFonia to rajd rowerowo-muzyczny, który odbędzie się 11-12 lipca 2020. Wizyta rowerzystów w Nowym Targu odbędzie się już w najbliższą niedzielę 12 lipca między 14:00 a 14:30 na Rynku. Organizatorem jest Stowarzyszenie im. M. Karłowicza w Zakopanem.

CykloFonia to unikalne i nowatorskie zderzenie sportu i turystyki muzycznej. Jej celem jest promocja aktywności fizycznej i zestawienie jej z muzyką klasyczną, poprzez udział w planowanym performansie rowerowo-muzycznym. W ramach zadania promowane będą turystyczne walory regionu Małopolski, szczególnie trasa rowerowa Velo Dunajec, którą ma przebiegać dwudniowy rajd rowerowy na trasie Tarnów – Nowy Sącz – Łącko – Nowy Targ – Zakopane.
Zachęcamy do zapoznania się ze stroną FB wydarzenia:
https://www.facebook.com/cyklofonia/

 Plan wydarzenia:
- przejazd rowerami na trasie Velo Dunajec Tarnów - Zakopane
- wykonanie „Bryzy - ulotnej akcji na 111 rowerzystów” Mauricio Kagela w Tarnowie, Nowym Sączu, Łącku, Nowym Targu i Zakopanem
- nocleg 11 lipca w JordaNovej w Gołkowicach Górnych
- ilość uczestników- 40 osób (dzieci i dorośli)

Pierwsza edycja CykloFonii odbyła się w ubiegłym roku. Uczestniczyła w niej grupa rowerzystów składająca się głównie z muzyków klasycznych. Rajd odbył się w dniach 29 - 30 sierpnia 2019 roku. W jego trakcie wykonywano „Bryzę- ulotną akcję na 111 rowerzystów” Mauricio Kagela jako performance. Na zakończenie zorganizowany został koncert muzyki klasycznej w Hotelu Belvedere w Zakopanem 31 sierpnia 2019 roku.

mat.prasowy