rzep lap 067

Prawie dwukilometrowy odcinek drogi zostanie przebudowany w ramach inwestycji, która w 75 % zostanie sfinansowana z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

W dniu 24 czerwca 2020 roku, na XV zwyczajnej sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego, Starosta Tatrzański Piotr Bąk poinformował radnych o podpisaniu umowy na remont drogi powiatowej nr 1641K Łapsze Wyżne- Jurgów, w miejscowościach: Rzepiska i Jurgów. Wartość tej inwestycji wynosi 1 510 765 zł. 75% tej kwoty Powiat Tatrzański otrzymał z Funduszu Dróg Samorządowych. To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców Rzepisk, ale i dla turystów. Szlak ten wiedzie bowiem na Przełęcz nad Łapszanką, z której rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na Tatry i okolicę.

Warto zaznaczyć, że trwa już przebudowa drogi powiatowej nr 1647K Gronków – Bukowina Tatrzańska. Modernizowany jest odcinek drogi na Wierchu Olczańskim w Bukowinie Tatrzańskiejoraz w miejscowości Leśnica. Inwestycja realizowana w Leśnicy jest współfinansowana przez Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska. Powiat realizuje również przebudowę drogi powiatowej nr 1656K Ul. Powstańców Śląskich w Zakopanem.

Źródło: Fot. MotoPodhale.Info