Jest ich coraz więcej Fot. Anna SzopińskaNOWY TARG. Mszą  w kościele św. Katarzyny rozpoczęły się wczoraj obchody 5-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Targu. Kulminację jubileuszu zaplanowano dziś na godz. 17, w sali widowiskowej MOK-u.

Ok. 160-osobowe grono słuchaczy rozpocznie świętowanie odśpiewaniem swojego hymnu, będzie podsumowywać 5-letnią działalność, dziękować swoim dobrodziejom i sympatykom, wręczać dyplomy absolwentom roku akademickiego 2011/2012.

Zebranie założycielskie Fot. Anna SzopińskaJako niespodzianka dla gości przygotowywana była od dawna część artystyczna, z utrzymywanym w sekrecie programem. Dziś uchylimy rąbka tajemnicy.Słuchacze to też artyści Fot. Anna Szopińska

Ruch to zdrowie Fot. z archiwum UTWAtrakcje na scenie otworzy koncert muzyczny w wykonaniu dziecięcego zespołu „Septyma" pod kierunkiem Doroty Kret. „Najmłodsi" studenci zaprezentują potem scenę humorystyczną „Lokomotywa czasu", a następnie – poezję swojego autorstwa. Przed kolejną scenką – tym razem teatralną – wystąpi grupa gimnastyczna. Potem przyjdzie czas na popisy taneczne: najpierw w stylu klasycznym (choć i nowoczesnym), potem także w tańcu góralskim. Zrobi się jeszcze bardziej zabawowo, gdy aktorzy z UTW zaprezentują scenkę „na wnuczka". Po wierszu z podziękowaniami i po finale obchodów zaprosi jeszcze UTW do stołu. Przy okazji będzie można oglądać wystawę pokazującą artystyczne dokonania słuchaczy.

Słów uznania dla Stowarzyszenia UTW przy pięcioleciu z pewnością padnie wiele. Bo też nie da się ukryć, że przez pięć lat UTW wyrósł na jedno z najaktywniejszych i najsympatyczniejszych środowisk w mieście. Kreatywności, mobilizacji, samodyscypliny, ale też jakości życia towarzyskiego i wycieczkowego programu – mogą studentom w drugiej wiośnie życia pozazdrościć znacznie młodsze roczniki.