zlodz181KROŚCIENKO. 35-latek wszedł do otwartego domu, ukradł pieniądze i biżuterię. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, posiadał przy sobie narkotyki, a na miejsce przyjechał samochodem, nie mając do tego uprawnień.

zlodz182Jak informujezlodz183 mł. asp. Dorota Garbacz – rzeczniczka nowotarskiej KPP, w sobotę 24. listopada, w godzinach rannych, sprawca wszedł do jednego z domów w Krościenku, wykorzystując otwarte drzwi. Mężczyznę przeszukującego wnętrze zauważył i przytrzymał właściciel domu, który natychmiast powiadomił policję.

Po przyjeździe funkcjonariuszy okazało się, że 35-latek z powiatu nowosądeckiego zdążył ukraść biżuterię o wartości około 1 tys. złotych i 540 złotych w gotówce. Ponadto okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Sprawca miał również przy sobie ponad 4,5 grama amfetaminy, a na miejsce przyjechał samochodem, nie mając wymaganych uprawnień do kierowania. Po przeszukaniu pojazdu policjanci znaleźli jeszcze dwie pary kolczyków i pierścionek, a naprzeciwko domu, przy ogrodzeniu, woreczek z zawartością różnych przedmiotów min. czerwonego zegarka i kolczyków, które również mogą pochodzić z innych kradzieży.

35-latek został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Usłyszał zarzut kradzieży i posiadania środków odurzających, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, że mężczyzna skazany był za podobne przestępstwa na karę pozbawienia wolności i w ubiegłym roku opuścił zakład karny, sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Fot. z archiwum KPP w Nowym Targu