kasaPOWIAT NOWOTARSKI. Śledztwo prowadzone od kilku miesięcy przez funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu doprowadziło do zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o czerpanie korzyści z cudzego nierządu.

- Pierwsze zarzuty w październiku usłyszał 36-letni mieszkaniec Nowego Targu. Natomiast 34-letni nowotarżanin i 40-latek z województwa podlaskiego usłyszeli zarzuty kilka dni temu. Z ustaleń policjantów wynika, że 36 i 40-latek "zatrudniali" w wynajmowanych przez siebie mieszkaniach i pokojach kobiety, które w zamian za ułatwianie im nierządu, oddawały część dochodu uzyskiwanego z prostytucji. Kobiety „pracowały” między innymi na terenie Nowego Targu, Nowe Sącza, Zakopanego, Wadowic i Dębicy. 34-latek pełnił rolę kierowcy i przewoził kobiety uprawiające prostytucję do wynajmowanych mieszkań i pokoi hotelowych - relacjonuje mł.asp.Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez kilka kobiet świadczących usługi seksualne w wynajmowanych do tego celu mieszkaniach lub pokojach. Za przestępstwo z art. 204 §2 k.k podejrzanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.