kratki celaPOWIAT NOWOTARSKI. 8 grudnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce zatrzymali 39-letniego mieszkańca Jabłonki. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką. Awantury, groźby, bicie, ubliżanie i wyzywanie. Został tymczasowy aresztowany.

- Nikt nie zasługuje na takie traktowanie. Ponadto mężczyzna w dniu 6 grudnia br. podczas interwencji domowej znieważył interweniujących funkcjonariuszy oraz zmuszał ich do odstąpienia od czynności służbowych. Za swoje czyny 39-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. W piątek wobec zatrzymanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy - relacjonuje mł.asp.Dorota Garbacz, rzecznik prasowy  Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

Zgodnie z art. 207 Kodeksu Karnego za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą najbliższą lub inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli czyn popełniony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jeżeli następstwem jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 lat.