13886396 1015832665181112 7880999206772098127 nPOWIAT NOWOTARSKI. Dwie kobiety w wieku 63 i 67 – lat mieszkanki Chabówki potrącił na przejściu dla pieszych 67 –letni kierowca, także mieszkaniec tej wioski. 

Do wypadku doszło w niedzielę tuż przed godziną 17 na drodze wojewódzkiej nr 958 w Chabówce. To wtedy 67-letni kierowca forda potrącił przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych dwie kobiety.

- Poszkodowane to mieszkanki Chabówki w wieku 63 i 67-lat. Obie kobiety zostały przewiezione do szpitala. Na wskutek uderzenia 63-latka odniosła ciężkie obrażenia ciała. Zarówno kierujący, jak i kobiety przechodzące przez przejście dla pieszych były trzeźwe. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone przez Komisariat Policji w Rabce-Zdrój postępowanie – relacjonuje mł.asp.Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Policja podkreśla, że trzeba pamiętać, że każdy uczestnik ruchu drogowego zobowiązany jest zachować ostrożności i unikać działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa.

- Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem. Pamiętajmy jednak, że pieszemu zabrania się wchodzenia na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Kierujący natomiast ma obowiązek zachować szczególną ostrożność zbliżając się do takiego przejścia. O tej porze roku, kiedy szybko robi się ciemno warto zadbać o to, aby być widocznym na drodze. Piesi poruszający się w ciemnych ubraniach, bez elementów odblaskowych są zdecydowanie mniej i później widoczni dla kierujących.