23379938 1428611377236570 6108836908559534666 nPOWIAT TATRZAŃSKI. Zakopane w noc Sylwestrową przeżyło istny najazd turystów. W kulminacyjnym momencie na Równi Krupowej bawiło się aż 70 tysięcy osób! Co przy liczbie niespełna 30 tysięcy mieszkańców stolicy Tatr było ogromną liczbą.

Policja podsumowała już sylwestra w Zakopanem i na terenie powiatu tatrzańskiego. - W imprezie na Równi Krupowej brało udział 40 tys. osób. Oprócz tego na terenie bezpośrednio przyległym do wygrodzonego obszaru imprezy przebywało ok. 30 tys. ludzi (dane szacunkowe). Czyli łączne w kulminacyjnym momencie na Równi Krupowej bawiło się ok. 70 tys. ludzi. W związku z imprezą masową nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów – zapewnia asp. Krzysztof Waksmundzki, oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem

Podkreśla, że na terenie przyległym oraz w mieście i na terenie powiatu nadal jest sporo pracy dla policjantów.

- Od godziny 17 dnia 31 grudnia, do 3.30 dnia 1 stycznia odnotowaliśmy około 100 interwencji. Ich charakter jest bardzo różny, od problemów ze źle zaparkowanymi samochodami, poprzez zagubione dzieci, zagubionych nietrzeźwych, szarpaniny nietrzeźwych awanturników, a na osobach, które naruszyły nietykalność cielesną policjantów, kończąc (dwie osoby- obydwie zatrzymane). Kilka osób zostało zatrzymanych w celu doprowadzenia do wytrzeźwienia.

Dużo pracy mają również ratownicy i strażacy. Był pożar domu w Murzasichlu, którego przyczyna na razie nieznana.

- Ale nie można wykluczyć, że pożar spowodowały fajerwerki. Na obecną chwilę nie dotarły do nas informacje, aby ktokolwiek odniósł bardzo poważne obrażenia ciała, czy też większych szkodach w mieniu (oczywiście za wyjątkiem pożaru domu).