marihu192MSZANA DOLNA, JABŁONKA. W odstępie kilkudniowym, na terenie dwóch powiatów, policjanci zlikwidowali dwie domowe uprawy marihuany i zapasy suszu. A były one dość spore…

Na balkonie 45-latka z Mszany Dolnej policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ujawnili łącznie 16 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu. Ich uprawą mężczyzna zajmował się już od jakiegoś czasu. Przeszukując pozostałą część domu, funkcjonariusze znaleźli wysuszone już krzewy. Łącznie zabezpieczyli  ponad 1,5 kg suszu marihuany. 

marihu191

Właściciel roślin został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Usłyszał zarzuty uprawiania marihuany i posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

marihu193

Natomiast policjanci z Komisariatu w Jabłonce zostali wezwani na interwencję do jednego z miejscowych domostw.

Jak informuje mł. asp. Dorota Garbacz, rzeczniczka prasowa KPP, po przyjeździe na miejsce zastali załogę pogotowia ratunkowego udzielającą pomocy właścicielowi, który doznał urazu głowy podczas libacji alkoholowej.

marihu194

Po wejściu do budynku policjanci od razu wyczuli zapach marihuany. W jednym z pomieszczeń przy stole, na którym leżały narkotyki, siedziało trzech mężczyzn. Po przeszukaniu pozostałej części domu funkcjonariusze ujawnili łącznie ponad 2,5 kg suszu marihuany w różnych pojemnikach.

marihu195

Dalsze czynności wykazały, że to właściciel i jego kolega zajmowali się uprawą konopi. Obaj usłyszeli oczywiste zarzuty, a zagrożeni są karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Nowy Targ