pzakopanesmog

Wczoraj tatrzańscy policjanci po raz kolejny prowadzili działania pod nazwą ,,SMOG". Celem akcji była kontrola samochodów pod względem prawidłowego stanu technicznego, w szczególności emitowania nadmiernej emisji spalin do atmosfery. W wyniku działań dokonano kontroli 56 pojazdów.

Policyjne działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Funkcjonariusze za pomocą analizatora spalin i dymomierza sprawdzali czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Takie kontrole drogowe będą przeprowadzane regularnie i systematycznie przez policjantów ruchu drogowego. Działania te pozwalają wskazać samochody, które nie powinny być dopuszczone do jazdy ze względu na przekroczenie norm emisji spalin.

Wczoraj na terenie powiatu tatrzańskiego policjanci ruchu drogowego skontrolowali 56 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 5 nieprawidłowości w samochodach. Zostało zatrzymanych 5 dowód rejestracyjnych.

Oficer Prasowy KPP w Zakopanem
asp.szt. Roman Wieczorek