czdunsjeecd

Dzięki wzorowej postawie zakopiańskiego strażaka, nie doszło do poważnego zdarzenia drogowego. W Witowie w pojeździe stojącym na środku drogi znajdował się zamroczony alkoholem mężczyzna, który zasnął za kierownicą. Strażak zabrał mu kluczyki. Zatrzymany 30-letni mężczyzna z Zakopanego miał w organizmie 3,3 promila alkoholu.

W środę, 20 listopada br., około godz. 16.20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem otrzymał informację o najprawdopodobniej nietrzeźwym kierującym, który zatrzymał swój pojazd na środku drogi i zasnął za kierownicą. W rejon Witowa (droga W-958) natychmiast skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego zakopiańskiej komendy. Policjanci wydobyli z samochodu kompletnie zamroczonego mężczyznę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie 30-latka z Zakopanego. Teraz policyjne dochodzenie ma wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia. Dzięki wzorowej postawie funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem, nie doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Zdezorientowani kierowcy wymijali stojący na środku drogi pojazd jednak nikt nie sprawdził, co się stało kierowcy. Strażak sprawdził funkcje życiowe mężczyzny, a następnie wezwał policjantów.

- Niezbędnym i koniecznym jest eliminowanie z ruchu kierujących, którzy stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników dróg. Prawo do legalnego zatrzymania osoby mają organy ścigania. W wyjątkowych przypadkach art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego pozwala na dokonanie zatrzymania sprawcy przestępstwa przez obywatela, ale niezwłocznie należy taką osobę przekazać Policji - mówi, Oficer Prasowy KPP w Zakopanem asp.szt. Roman Wieczorek

KPP Zakopane