policjasd

Na trzy miesiące do aresztu trafił 22-letni mieszkaniec Kutna, który na portalu internetowym oferował do wynajęcia nieistniejące domki letniskowe i apartamenty. Mężczyzna oszukał w ten sposób 15 osób na kwotę kilku tysięcy złotych. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń śledczych wynika, że 22-letni mężczyzna w okresie lipca i sierpnia 2019 roku oferował w popularnym serwisie internetowym domki letniskowe do wynajęcia na Podhalu i na terenie kraju, którymi w rzeczywistości nie dysponował. Za rezerwację pobierał zaliczki, po czym kontakt z nim się urywał. Oszukane w ten sposób osoby zaczęły zgłaszać się na Policję. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zakopiańskiej komendy. Prowadząc czynności związane z wykrywaniem oszustw internetowych, wpadli na trop mężczyzny, który zamieszczał nieprawdziwe ogłoszenia. Dzięki intensywnym działaniom i doświadczeniu policjantów prowadzących to postępowanie, mężczyzna został zatrzymany i usłyszał 15 zarzutów oszustwa.

Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara nawet ośmiu lat więzienia. Należy również nadmienić, iż sprawa ma charakter rozwojowy. Mundurowi sprawdzają, czy 22-latek dopuścił się jeszcze innych tego typu przestępstw.

KPP Zakopane/asp.szt.R.Wieczorek