dsc 0258 7 0 0 0

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z nowotarskiej komendy pomimo zadań związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się wirusa, zwracają uwagę na uczestników ruchu drogowego, którzy nie przestrzegają przepisów i przekraczają dozwoloną prędkość.

Tylko we środę, w przeciągu dwóch godzin, trzech kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Pierwszy stracił prawo jazdy 24-letni kierujący fordem. Mężczyzna po godzinie 18.00 w miejscowości Zubrzyca Górna pędził z prędkością 103 km/h, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 50 km/h. 24-latek „wpadł” policjantom z grupy SPEED, którzy poruszali się nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Kolejny 21-latek, kierujący samochodem osobowym marki BMW w sąsiedniej miejscowości Zubrzyca Dolna, również po godzinie 18.00 jechał z prędkością 105 km/h. Za przekroczenie prędkości o 55 km/h, kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Natomiast przed godziną 20.00 w Krośnicy 57-letni kierujący nissanem, przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 400 złotych. Dwaj ostatni zostali zatrzymani do kontroli przez policjantów, którzy dokonali pomiaru ręcznym miernikiem prędkości. Za popełnione wykroczenie zgodnie z taryfikatorem wszystkim kierującym oprócz mandatów przypisano po 10 punktów karnych. Policjanci za pokwitowaniem zatrzymali również prawo jazdy na trzy miesiące.

Pomimo, że na drogach ruch pojazdów jest zdecydowanie mniejszy nie oznacza to, że możemy łamać przepisy i poruszać się z nadmierną prędkością. Czas epidemii nie zwalnia nas z przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Apelujemy o bezpieczną i rozważną jazdę. Policyjny patrol pojawi się w weekend również w Chabówce na tzw. „patelniach” , gdzie motocykliści bardzo często poruszają się z nadmierną prędkością.

KPP Nowy Targ