policjazakis

Dzięki skutecznym działaniom tatrzańskich policjantów sprawca rozboju został zatrzymany. Mimo niewielu informacji, jakimi dysponowali funkcjonariusze, udało się ustalić przebieg zdarzenia i zidentyfikować sprawcę. 22-letni mężczyzna usłyszał zarzuty, a Sąd aresztował go na 2 miesiące.

Do dramatycznego zdarzenia doszło późnym wieczorem 12 maja br. w centrum Zakopanego. Do sklepu spożywczego wtargnął zamaskowany napastnik i przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował ekspedientkę żądając od niej wydania pieniędzy. Zastraszona kobieta wydała napastnikowi gotówkę, który następnie nie robiąc jej krzywdy uciekł w nieznanym kierunku. O zdarzeniu błyskawicznie zostali powiadomieni wszyscy policjanci realizujący zadania w tym rejonie. Po udzieleniu pierwszej pomocy pokrzywdzonej rozpoczęły się poszukiwania sprawcy rozboju z udziałem kryminalnych. Mimo niewielu informacji, jakimi dysponowali funkcjonariusze po zgłoszeniu sprawy, po czterech dniach nastąpił przełom i ostatecznie udało się zidentyfikować domniemanego sprawcę. W piątek w ręce kryminalnych wpadł kompletnie zaskoczony 22-letni sprawca, nieposiadający aktualnie zameldowania. Do zatrzymania doszło w Zakopanem.

Wczoraj tj. 17 maja br. 22-letniego mężczyznę zakopiański Sąd aresztował tymczasowo na 2 miesiące pod zarzutem rozboju. Za to przestępstwo grozi mu od 3 do 12 lat więzienia.

R.Wieczorek/KPP Zakopane