policjant na motocyklu 2 0

W weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zabezpieczali wyścig Nowy Targ Road Challenge.

Oprócz podstawowych obowiązków i zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach, obsługą zdarzeń drogowych, eliminowania z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz popełniających wykroczenia i przestępstwa drogowe, w okresie letnim policjanci dodatkowo zabezpieczają wyścigi rowerowe. W miniony weekend, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy, jednostek podległych wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie dbali, aby uczestnicy wyścigu Nowy Targ Road Challenge bezpiecznie dotarli do mety. W tym czasie, policyjne patrole kierowały ruchem na skrzyżowaniach, a policjanci na motocyklach i kierujący radiowozami pilotowali peleton. Zabezpieczenie wyścigu to duże wyzwanie dla funkcjonariuszy. Prawidłowe przygotowanie i zabezpieczenie wyścigu przez małopolskich policjantów, oraz stała współpraca z organizatorem sprawiły, że w czasie imprezy nie doszło do żadnych incydentów drogowych.

Przed nami największe wydarzenie kolarskie w Polsce - 77. Tour de Pologne. W dniach 8 i 9 sierpnia br. kolarze ponownie przejadą przez powiat nowotarski i tatrzański.

Fot. M. Gębacz