koncert noworoczny 2019ZAKOPANE. Od wielu lat dobrym zwyczajem są koncerty noworoczne. Łączą one zwykle muzykę klasyczną z pieśniami bożonarodzeniowymi, zwanymi potocznie kolędami.

Taki koncert odbędzie się w dniu 7 stycznia 2019 roku o godzinie 20.00 w sanktuarium M.B. Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Tego wieczoru w pięknej, zakopiańskiej świątyni, w której posługują księża pallotyni wystąpi mieszany chór młodzieżowy z Wielkiej Brytanii. Na wyspach tradycja chóralna jest niezwykle długa i bogata. Tym razem zaprezentuje się jeden z pięciu chórów uniwersyteckiego miasta Oxford.

Chór Saint Peter’s College z Oxfordu wykona pieśni znanych europejskich kompozytorów, np. Wolfganga Amadeusza Mozarta, Francisa Poulenca, Arvo Pȁrta oraz kolędy, w tym także kolędy w języku polskim. Chór był już w Polsce kilka lat temu w okresie letnim i odwiedził miejscowości południowej Polski. Tym razem angielscy śpiewacy odwiedzą Kraków i Zakopane, by następnie pojechać na festiwal kolęd i pieśni religijnych do Pragi.

Organizatorem koncertów w Polsce są: Agencja TwelveMelodies i stowarzyszenie Tatrzańskiego Klubu Niezależnych. Na koncerty wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy.

Adam Kitkowski