piklotczepzap191NOWY TARG. Łukasz Czepiela - pierwszy polski pilot wyścigów Red Bull Air Race, ostatnio lądujący na Sopockim molo CarbonCub, tego roku ponownie na nowotarskim niebie. Łukasz zaprezentuje się na znanym nam już samolocie Edge 540TK.

Samolot Edge 540TK  to najmocniejszy samolot akrobacyjny w Polsce: 640 kg wagi , 350 koni , 1000NM momentu obrotowego, max prędkość 410 km/h.

Łukasz Czepiela jest pilotem akrobacyjnym, który dzięki udziałowi w Red Bull Air Race ma szansę rozwinąć skrzydła na arenie międzynarodowej. Jako pilot zawodowy i akrobacyjny, przyzwyczajony jest do latania różnymi statkami powietrznymi, w tym samolotami Airbus A320.

piklotczepzap192

W przeszłości pełnił funkcję szefa zespołu w renomowanej brytyjskiej grupie akrobacyjnej Honda Dream Team oraz przez krótki czas pracował jako polski korespondent dla miesięcznika Pilot Club Magazine.

Mieszka w Poznaniu i jestem członkiem Aeroklubu Poznańskiego. 

Kiedy nie pochłania go latanie po świecie, szuka adrenaliny, uprawiając wędrówkę lub wspinaczkę skałkową. Jest także zapalonym pływakiem. Ponadto posiada doświadczenie w pracy mechanika lotniczego oraz licencję szybowcową.

Fot. Organizatorzy - Aeroklub Nowy Targ