Noc świętojańska w KuźnicachZAKOPANE. W sobotę 22 czerwca o godz. 19.30 w ogrodach dawnego dworu Homolaczów w Kuźnicach odbędzie się uroczysty koncert ku czci Hrabiego Władysława Zamoyskiego oraz Jego Matki. Wydarzenie pt. „Noc Świętojańska w Kużnicach" zostało poświęcone Szkole Domowej Pracy Kobiet Jadwigi Zamoyskiej.

Trwają obchody 160. rocznicy urodzin Władysława hr. Zamoyskiego. W najbliższą sobotę program rozpocznie się o godz. 16 Mszą Świętą w kaplicy pw. Matki Bożej Dobrej Rady. Po mszy zaplanowano wspomnienia Cepculek połączone z wernisażem wystawy plenerowej poświęconej Szkole Domowej Pracy Kobiet. O godz. 18.15 nastąpi projekcja filmu „Władysław hrabia Zamoyski – Pan z Wielkopolski – Władca Tatr".

Następnie o godz. 19.30 odbędzie się uroczysty koncert w ogrodach dawnego dworu Homolaczów. W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do siedziby Dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego w Kuźnicach. W tym dniu wystąpi Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod batutą Agnieszki Kreiner. Na saksofonie zagra Andrzej Rzymkowski, a zaśpiewa chór „Cepculek" vel Szumny pod kierunkiem Mirosławy Lubowicz. Koncert poprowadzi Agnieszka Kreiner. W programie miłe dla ucha piosnki i melodie polskie oraz zagraniczne. Wstęp na koncert dla wszystkich Gości jest bezpłatny.

Tradycyjnie „Noc Świętojańska" zakończy się o godz. 20.30 rozpaleniem ogniska.

PROGRAM

16.00 – Msza Święta w kaplicy pw. Matki Bożej Dobrej Rady
17.00 – wspomnienia Cepculek połączone z wernisażem wystawy plenerowej poświęconej Szkole Domowej Pracy Kobiet
18.15 – projekcja filmu „Władysław hrabia Zamoyski – Pan z Wielkopolski – Władca Tatr"
– spotkanie Cepculek w Spichlerzu
19.30 – uroczysty koncert Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej ku czci Jaśnie Wielmożnego Pana Hrabiego Władysława Zamoyskiego oraz Jego Czcigodnej Matki Jaśnie Wielmożnej Pani Hrabiny Generałowej Jadwigi Zamoyskiej
20.30 – ognisko Nocy Świętojańskiej

Burmistrz miasta Zakopane, Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego
oraz Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod Honorowym Patronatem Burmistrza Zakopanego
zapraszają Obywateli Zakopanego oraz Kuracjuszy na „Noc Świętojańską" w Kuźnicach.