Wołyń -  ziemia znaczona polską krwiąRABKA-ZDRÓJ. W 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej przygotowano wystawę pt. „Wołyń- ziemia znaczona polską krwią". Ekspozycję można zobaczyć przez cały tydzień, począwszy od poniedziałku 1 lipca w Galerii MOK „Pod Aniołem" w Rabce-Zdroju. Zbiór dokumentów ukazuje jedną z największych czystek etnicznych dokonanych na Polakach. Wstęp wolny.

Na 2013 rok przypada 70 rocznica rzezi wołyńskiej. To właśnie latem 1943 roku nastąpiła kulminacja mordów. Szacuje się, że w masowej zbrodni wymordowano ok. 60 tys. Polaków. Świat powinien wiedzieć, ile nas Polaków, kosztowało prawo do swojego miejsca na ziemi – przypominał Jan Paweł II

Od poniedziałku 1 lipca do niedzieli 7 lipca będzie można zobaczyć zdjęcia i dokumenty przedstawiające życie mieszkańców Wołynia w latach 1939-1947, w szczególności ludności wiejskiej, podczas dwóch okupacji - radzieckiej i niemieckiej.

Wystawa ukazuje jedną z największych w historii naszego narodu czystek etnicznych dokonanych na Polakach mieszkających na tym terenie przez oddziały UPA. Według współczesnych szacunków wymordowano ponad 60 tys. Polaków w 1086 akcjach pacyfikacyjnych.

Ekspozycja udostępniona przez Muzeum Wsi Kieleckiej – Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie.

Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju serdecznie zaprasza na wystawę.