Podhale Region

Sobota, 22 wrzesień 2018

Ostatnia aktualizacjaPt, 21 Wrz 2018 8pm

Jesteś tutaj: Home Społeczeństwo Kultura i folklor Artyści z Limanowej na zamku „Dunajec” w Niedzicy

Reklama

Społeczeństwo

Artyści z Limanowej na zamku „Dunajec” w Niedzicy

N1
N2
N3
N4
N5
N6
N7
N8
N9
N10
N11
N12
N13
N14

NIEDZICA. W galerii spiskiej Muzeum – Zespół Zamkowy w Niedzicy odbył się wernisaż wystawy członków Towarzyszenia Przyjaciół Sztuk Pięknych z Limanowej.

Mam nadzieję, że na tej wystawie każdy znajdzie coś dla siebie, przykładem niech będzie różnorodność zaprezentowanych tu prac – powiedziała dyrektorka Muzeum Ewa Jaworowska-Mazur otwierając wernisaż. Faktycznie, rozmaitość prac sprzyjała zainteresowaniu licznie przybyłym na zamek gościom. Zaprezentowane zostały obrazy wykonane techniką olejną, pastelową, rzeźby, gobeliny artystyczne, nawet odlewy z gipsu.

- Oddział Stowarzyszenia w Limanowej utworzony został w 2009 roku, czyli pięć lat temu, wystarczająco by prezentować już swoje prace w różnych miejscach, jak w zamku w Wiśniczu, teraz w Niedzicy. Mamy zaprzyjaźnioną galerię miejską w Limanowej, której przedstawicielka Joanna Michalik jest na dzisiejszym wernisażu – powiedział Bogusław Juszkiewicz, prezes oddziału. – Aktywnych członków jest około 20-25, którzy biorą udział w wystawach, zdeklarowanych jest więcej. W tym roku to druga wystawa, do tego w pięknej scenerii. Jesteśmy dumni z tego, że pani dyrektor udostępniła tak wspaniałe miejsce, jest tu nieprawdopodobna atmosfera i magia ścian, murów zamczyska, które wiele już widziały. Historia tu też swoją rolę odgrywa. Piękny zamek o wyjątkowej architekturze prezentuje się okazale z dala, jak orle gniazdo.

Komplementowanie prezesa przełożyło się z kolei na ocenę prac dziewiętnastu artystów tu wystawionych. Można było porozmawiać i podyskutować z obecnymi na wystawie twórcami. Wśród gości byli artyści z bratniego oddziału Stowarzyszenia w Szczawnicy na czele z prezeską Anną Malinowską.

Galeria zamkowa po raz kolejny pokazała się z jak najlepszej strony, stając się mecenasem twórczości zwanej nieprofesjonalną. Czyżby? Te prace wcale od profesjonalnych nie odbiegają, o czym świadczy duże nimi zainteresowanie, tchnie z nich pasja i satysfakcja tworzenia.


Zdjęcia. Ryszard M. Remiszewski

Komentarze  

Sławek
+2 #1 Artyści na zamku w NiedzicySławek 2013-06-09 13:57
Ach Ten szalony autor RMR kiedy On śpi kiedy ma czas wyszukiwać tak ciekawe materiały, szkoda że nie widzę zdjęć jak zawsze doskonale obrazujących słowo pisane, zawsze kiedy otwieram podhaleregion poszukję artykułów R.M.R ale nie tylko jego , czytam prawie wszystkich autorów.
Panią Beatę Szkaradzińską też, dziękuję za odpowiedź na moje zapytanie.
Serdecznie pozrawiam
R.M.R. tak pisać, patrzę ze szczytów Pienin na zamki tam w dolinie Dunajec mrucy,hucy jeleń pysk mocy cuda zpowszechnieły, pora wracać w doliny do codzienności
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama