Podhale Region

Środa, 22 październik 2014

Ostatnia aktualizacjaŚr, 22 Paź 2014 9am

Jesteś tutaj: Home Zdrowo i aktywnie Turystyka

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

„Zakopane i okolice” M. Pinkwart, R. Piżanowska

ZAKOPANE. Po 12 latach przerwy trafia do czytelników nowe wydanie przewodnika Zakopane i okolice. Ponieważ była to jedna z najpopularniejszych i najbardziej poszukiwanych książek na trudnym rynkuokładka oryginał Kopiowanie turystycznym, zachowano dawny układ treści, znacznie ją poszerzając oraz – co oczywiste – aktualizując.

Czytaj więcej: „Zakopane i okolice” M. Pinkwart, R. Piżanowska

Na ścieżkach rowerowych – kosmetyka przed otwarciem (z galerią zdjęć)

sciezrow1NOWY TARG. Wiadomo już, kiedy doczekamy się otwarcia nowotarskiej części ścieżek rowerowych. Zaplanowano je na 24 października, w samo południe. Być może uda się zorganizować to wspólnie z gminą Szaflary. Będzie to zarazem otwarcie nowotarskiej części Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku dokoła Tatr, którego elementem są ścieżki.

Czytaj więcej: Na ścieżkach rowerowych – kosmetyka przed otwarciem (z galerią zdjęć)

Jubileusz schroniska pod Bereśnikiem

PIENINY. Minęło 25 lat od jego otwarcia, niewiarygodne, a wydaje się jakby to było tak niedawno. Schronisko powstało z inicjatywy znanego działacza turystyki górskiej z Krakowa – EdwardB 18a Moskały, przy wsparciu finansowym istniejącego wówczas funduszu schronisk górskich i przede wszystkim dzięki ówczesnym działaczom Oddziału Pienińskiego PTTK w Szczawnicy, na czele z prezesem Stanisławem Urbanem.

Czytaj więcej: Jubileusz schroniska pod Bereśnikiem

Podróżuj szlakiem najlepszych dań regionu!

GASTRONOMIA. Otwarto pierwszy kulinarny szlak na Podhalu „Smaki Podhala". Na trasie znalazło się 30 restauracji i karczm z: Białego Dunajca, Białki Tatrzańskiej, Bukowiny zakop smaki podhala szlak restauratorzyTatrzańskiej, Małego Cichego, Murzasichla, Poronina, Szaflar, Witowa, Zakopanego i Zębu. Każda z nich ma certyfikowaną flagową potrawę - prawdziwą dumę szefa kuchni.

Czytaj więcej: Podróżuj szlakiem najlepszych dań regionu!

Ród Gąsieniców spotkał się na Hali Gąsienicowej

TATRY. Ród Gąsieniców spotkał się tradycyjnie na Hali Gąsienicowej. Tym razem w 100-lecie mszy świętej odprawionej przez ks. Walentego Gadowskiego pod krzyżem w intencji Ojczyzny i poległych górali podczas I wojny światowej.polana gasienicowa gasienice1 wynik

Czytaj więcej: Ród Gąsieniców spotkał się na Hali Gąsienicowej

Brak pozwolenia na drugą część wyprawy Hic Sunt Leones

Po zdobyciu szczytu Manaslu przez Andrzeja Bargiela i pobiciu przez niego dwóch rekordów czasowych – w szybkości wejścia na szczyt oraz przebycia drogi baza – szczyt – baFoto Marcin Kin za, ekipa Hic Sunt Leones wróciła do Katmandu. W planach polskiej ekspedycji była kontynuacja wyprawy i atak kolejnego ośmiotysięcznika - Cho Oyu, jednak nie dostała ona pozwolenia na działalność górską w tym rejonie.

Czytaj więcej: Brak pozwolenia na drugą część wyprawy Hic Sunt Leones

Akcje ratunkowe w rejonie Świnicy i Zawratu

TATRY. Przy temperaturze wynoszącej 0 stopni Celsjusza i mocnym wietrze ratownicy TOPR sprowadzali dziś turystów, którzy utknęli w rejonie Świnicy.Fot. Agnieszka Szymaszek, W Tatrach doszło dziś do 2 interwencji TOPR

Czytaj więcej: Akcje ratunkowe w rejonie Świnicy i Zawratu

Atak szczytowy na Manaslu

GÓRY. Po kilkunastu intensywnych dniach, w trakcie których ekipa Hic Sunt Leones założyła trzy obozy, odpowiednio zaaklimatyzowała się i wróciła do bazy, nadszedł czas ataku szczytowego. Andrzej Bargiel wyruszy na szczyt MaAB1 - photo Marcin Kin Kopiowanieaslu (8156 m n.p.m.) dzisiaj około godziny 22.00 czasu lokalnego (18.00 czasu polskiego). Przewidywany czas dotarcia na wierzchołek to godziny przedpołudniowe w czwartek, 25 września.

Czytaj więcej: Atak szczytowy na Manaslu

Zakopiańczyk zjedzie na nartach z dwóch ośmiotysięczników!

GÓRY. Na początku września ubiegłego roku młody zakopiańczyk, Andrzej Bargiel, wyruszył na wyprawę w Himalaje, którą zwieńczył samotnym zdobyciem Sziszapangmy (8013 m n.p.m.) i zjechaniem z jej środkowAndrzej Bargiel 1 fot. Marcin Kin ego wierzchołka na nartach do samej podstawy bez odpinania nart. Dziś jego zespół kończy przygotowania do kolejnej ekspedycji. Tym razem celem 26-latka będzie próba pobicia rekordów czasowych w wejściu na dwa ośmiotysięczniki – Manaslu i Czo Oju, a także zjazd z ich szczytów na nartach.

Czytaj więcej: Zakopiańczyk zjedzie na nartach z dwóch ośmiotysięczników!

Ekipa Hic Sunt Leones osiągnęła bazę!

GÓRY. Po kilkudniowym marszu i kolejnych kilku dniach aklimatyzacji, Andrzej Bargiel i członkowie jego ekipy dotarli do bazy pod Manaslu. To właśnie szczyt tego ośmiotysięcznika będzie pierwszym ceFot. Marcin Kin lem młodego zakopiańczyka podczas jego najnowszej wyprawy – Manaslu & Cho Oyu Ski Challenge.

Czytaj więcej: Ekipa Hic Sunt Leones osiągnęła bazę!

W Tatrach rozpoczął się szczyt sezonu

Na Rusinowej PolanieTATRY. Mimo burzowej aury tysiące turystów dziennie podążają w Tatry. Połowa sierpnia to zwykle szczyt sezonu. Na Giewoncie, na Rysach oraz na odcinkach Orlej Perci w godzinach południowych tworzą się korki.

Czytaj więcej: W Tatrach rozpoczął się szczyt sezonu

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Gościniec w Szczyrzycu

Tarnów In

Nasi partenrzy

miastoiludzie

TARPIK

zakopanedlaciebie.pl

natatry.pl

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player