Podhale Region

Środa, 27 maj 2015

Ostatnia aktualizacjaN, 07 Cze 2015 3pm

Jesteś tutaj: Home Zdrowo i aktywnie Turystyka

Reklama

Darmowa aplikacja „Ratunek” ułatwi życie turystom i ratownikom

TATRY. Tatrzański Park Narodowy zainsaplikcja Kopiowanietalował przy wejśćiach na szlaki inforamcje o darmowej aplikacji „Ratunek" zachęcając turystów do jej pobrania.

Czytaj więcej: Darmowa aplikacja „Ratunek” ułatwi życie turystom i ratownikom

Nie chodź po stawie!

TATRY.DSC 0001 Kopiowanie Lód na tatrzańskich stawach topnieje. Tatrzański Park Narodowy ostrzega turystów, by nie wchodzili na tafle.

Czytaj więcej: Nie chodź po stawie!

Płoszenie jest passé

Ludzie i zwierzęta w Tatrzańskim Parku Narodowym korzystają z jednej, wspólnej przestrzeni. Jak planować wycieczki skiturowe, by chronić wrażliwe i osłabione po zimie zwierzęta? Które gatunki i dlaczego wymagają z naszej sszymon ziobrowskitrony szczególnej uwagi? Dlaczego warto – oprócz własnej przyjemności – dbać o spokój zwierząt, zwłaszcza wiosną? Kiedy na terenie Tatrzańśkiego Parku Narodowego ze względu na ochronę przyrody nie należy uprawiać narcairstwa skiturowego? Zapraszamy do wywiadu z Szymonem Ziobrowskim, dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Czytaj więcej: Płoszenie jest passé

Niedźwiedź z Tatr w kilka dni zawędrował na Węgry (aktualizacja - mapki)

GÓRY. - Iwo, pięcioletni samiec niedźwiIwoedzia brunatnego, potrzebował zaledwie tygodnia, by z Tatr dotrzeć na Węgry – informuje Tatrzański Park Narodowy. Skąd to wiadomo? Iwo wysyła systematycznie smsy do naukowców, którzy dzięki temu mogą śledzić trasy jego wędrówek. Niedźwiedź ma na szyi obrożę z urządzeniem lokacyjnym.

Czytaj więcej: Niedźwiedź z Tatr w kilka dni zawędrował na Węgry (aktualizacja - mapki)

Wójt Antoni Karlak szefem Euroregionu Tatry

EUROREGION. Antoni Karlak, wójt gminy Jabłonka został nowym przewodniczącym Euroregionu Tatry. Zastąpił on dotychczasowego przewodniczantoni karlak etącego Bogusława Waksmundzkiego, członka zarządu Powiatu nowotarskiego. Skład zmieniała też rada.

Czytaj więcej: Wójt Antoni Karlak szefem Euroregionu Tatry

Na Kasprowym Wierchu wciąż bardzo dobre warunki narciarskie!

warkas1GÓRY. Na Kasprowym Wierchu panują wciąż bardzo dobre warunki narciarskie, chociaż w wysokich temperaturach śnieg szybko znika.

Czytaj więcej: Na Kasprowym Wierchu wciąż bardzo dobre warunki narciarskie!

Stado saren w uzdrowisku

RABKA-ZDRÓJ. Najprawdziwsze stadko sarenek można podziwiać w par DSC6649ku uzdrowiskowym. Czują się one tu doskonale i być może staną się nową atrakcją uzdrowiska.

Czytaj więcej: Stado saren w uzdrowisku

Bądź odpowiedzialnym turystą!

TATRY. Kursylawinowe.pl przygotowują nowy, ciekawy projekt skierowany do wszystkich miłośKL 1 Kopiowanieników gór. W Tatrach zakończyły się zdjęcia do cyklu filmowych porad związanych z bezpieczną eksploracją gór zimą i krótkometrażowego filmu edukacyjno - przygodowego.

Czytaj więcej: Bądź odpowiedzialnym turystą!

„Bezpieczy Skituring” – eksperci radzą, do wygrania wycieczka

Edward LichotaTATRY. Ciesz się bezpiecznym skituringiem, pogłębiaj swoją wiedzę i wygraj szkoleniową wycieczkę skiturową w Tatry! – zachęcają realizatorzy projektu „Bezpieczny Skituring".

Czytaj więcej: „Bezpieczy Skituring” – eksperci radzą, do wygrania wycieczka

Bezpieczny Skituring

TATRY. Dziennikarze i laureaci konkursu „Bezpieczny Skituring" wzięli udział w wycieczce skiturowej pod opieką międzynarodowych przewodników wysokogórskich IVBV SalewIMG 1352 Kopiowaniea, razem z przedstawicielami Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Czytaj więcej: Bezpieczny Skituring

Bobry zbudowały tamę w Tatrach

PRZYRODA. Od kilku miesięcy pracownicy Tatrzańskiego Parku obserwują w rejonie Łysej Polany ślady zostawiane przez bobry, głównie charakterystycznie podgryzione oraz pościnane zębami olsze. Fotopułapka przyłIMAG0007 Kopiowanieapała zwierzęta na gorącym uczynku. Jest to pierwsze stanowisko bobra zaobserwowane w Tatrach.

Czytaj więcej: Bobry zbudowały tamę w Tatrach

Reklama

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

ipa

Nasi partenrzy

miastoiludzie

TARPIK

zakopanedlaciebie.pl

natatry.pl

Reklama