Podhale Region

Piątek, 19 wrzesień 2014

Ostatnia aktualizacjaPt, 19 Wrz 2014 5pm

Jesteś tutaj: Home Zdrowo i aktywnie Turystyka

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ekipa Hic Sunt Leones osiągnęła bazę!

GÓRY. Po kilkudniowym marszu i kolejnych kilku dniach aklimatyzacji, Andrzej Bargiel i członkowie jego ekipy dotarli do bazy pod Manaslu. To właśnie szczyt tego ośmiotysięcznika będzie pierwszym ceFot. Marcin Kin lem młodego zakopiańczyka podczas jego najnowszej wyprawy – Manaslu & Cho Oyu Ski Challenge.

Czytaj więcej: Ekipa Hic Sunt Leones osiągnęła bazę!

Jubileusz schroniska pod Bereśnikiem

PIENINY. Minęło 25 lat od jego otwarcia, niewiarygodne, a wydaje się jakby to było tak niedawno. Schronisko powstało z inicjatywy znanego działacza turystyki górskiej z Krakowa – EdwardB 18a Moskały, przy wsparciu finansowym istniejącego wówczas funduszu schronisk górskich i przede wszystkim dzięki ówczesnym działaczom Oddziału Pienińskiego PTTK w Szczawnicy, na czele z prezesem Stanisławem Urbanem.

Czytaj więcej: Jubileusz schroniska pod Bereśnikiem

Spotkanie z okazji 75-lecia polskiego himalaizmu

Wojciech BrańskiZAKOPANE. Jednym z gwoździ programu 10. Spotkań z Filmem Górskim będzie spotkanie z okazji 75-lecia polskiego himalaizmu. Wezmą w nim udział czołowi polscy himalaiści, którzy budowali pozycję polskiego himalaizmu w świecie. 10. Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w dniach  3- 7 września w Zakopanem.

Czytaj więcej: Spotkanie z okazji 75-lecia polskiego himalaizmu

Ród Gąsieniców spotkał się na Hali Gąsienicowej

TATRY. Ród Gąsieniców spotkał się tradycyjnie na Hali Gąsienicowej. Tym razem w 100-lecie mszy świętej odprawionej przez ks. Walentego Gadowskiego pod krzyżem w intencji Ojczyzny i poległych górali podczas I wojny światowej.polana gasienicowa gasienice1 wynik

Czytaj więcej: Ród Gąsieniców spotkał się na Hali Gąsienicowej

Półmetek wakacji - Toprowcy ratowali w sumie ponad 100 osób

GÓRY. Pomoc ponad setce osób i 3 wypadki śmiertelne – torla perco bilans pierwszej połowy wakacji w Tatrach. Zdarza się, że jednego dnia TOPR interweniuje nawet 7 razy w Tatrach. Pełne ręce roboty mieli także ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR na obszarze Gorców i Pienin.

Czytaj więcej: Półmetek wakacji - Toprowcy ratowali w sumie ponad 100 osób

Akcje ratunkowe w rejonie Świnicy i Zawratu

TATRY. Przy temperaturze wynoszącej 0 stopni Celsjusza i mocnym wietrze ratownicy TOPR sprowadzali dziś turystów, którzy utknęli w rejonie Świnicy.Fot. Agnieszka Szymaszek, W Tatrach doszło dziś do 2 interwencji TOPR

Czytaj więcej: Akcje ratunkowe w rejonie Świnicy i Zawratu

Autobusy ekologiczne dla turystów

ZAKOPANE. Teraz turyści wybierająmorskie oko z gorycy się nad Morskie Oko zostaną bezpłatnie dowiezieni do Palenicy Białczańskiej autobusem na ekologiczny napęd. Nie muszą się też martwić o powrotny transport, także darmowy. Samochody muszą jednak pozostawić na parkingu pod Nosalem.

Czytaj więcej: Autobusy ekologiczne dla turystów

Zakopiańczyk zjedzie na nartach z dwóch ośmiotysięczników!

GÓRY. Na początku września ubiegłego roku młody zakopiańczyk, Andrzej Bargiel, wyruszył na wyprawę w Himalaje, którą zwieńczył samotnym zdobyciem Sziszapangmy (8013 m n.p.m.) i zjechaniem z jej środkowAndrzej Bargiel 1 fot. Marcin Kin ego wierzchołka na nartach do samej podstawy bez odpinania nart. Dziś jego zespół kończy przygotowania do kolejnej ekspedycji. Tym razem celem 26-latka będzie próba pobicia rekordów czasowych w wejściu na dwa ośmiotysięczniki – Manaslu i Czo Oju, a także zjazd z ich szczytów na nartach.

Czytaj więcej: Zakopiańczyk zjedzie na nartach z dwóch ośmiotysięczników!

Edurne Pasaban – gwiazdą 10. Spotkań z Filmem Górskim

spotf1ZAKOPANE. Edurne Pasaban – pierwsza zdobywczyni Korony Himalajów – będzie gwiazdą tegorocznych, 10. Spotkań z Filmem Górskim, które odbędą się w Zakopanem w dniach 3 – 7 września.

Czytaj więcej: Edurne Pasaban – gwiazdą 10. Spotkań z Filmem Górskim

W Tatrach rozpoczął się szczyt sezonu

Na Rusinowej PolanieTATRY. Mimo burzowej aury tysiące turystów dziennie podążają w Tatry. Połowa sierpnia to zwykle szczyt sezonu. Na Giewoncie, na Rysach oraz na odcinkach Orlej Perci w godzinach południowych tworzą się korki.

Czytaj więcej: W Tatrach rozpoczął się szczyt sezonu

Śmierć na Granatach

TATRY. 24-letnia mieszkanka miasta Radłutowy na Górnym Śląsku spadła ze szlaku. Poniosła śmierFot. Agnieszka Szymaszekć na miejscu.

Czytaj więcej: Śmierć na Granatach

Reklama

Kompleksowe Uslugi Pralnicze - Waksmund ul. Długa 73

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Gościniec w Szczyrzycu

Tarnów In

Nasi partenrzy

miastoiludzie

TARPIK

zakopanedlaciebie.pl

natatry.pl

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player