Podhale Region

Czwartek, 24 kwiecień 2014

Ostatnia aktualizacjaŚr, 23 Kwi 2014 10pm

Jesteś tutaj: Home Zdrowo i aktywnie Turystyka

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pierwsza, bardzo udana, zimowa edycja Akademii

ZAKOPANE.akademia gorska 031 Ok. 100 osób wzięło udział w Akademii Górskiej, która w weekend odbyła się w Tatrach. Przez 2 dni kilkuosobowe grupki uczestników pod okiem ekspertów – przewodników wysokogórskich Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich (IVBV) i ratowników TOPR.

Czytaj więcej: Pierwsza, bardzo udana, zimowa edycja Akademii

Flisacy reklamują się w stolicy

PIENINY/WARSZAWA. Flisacy rozpoczęli kolejny sezon. Dziś reklamują spłyflisacy sptyww przełomem Dunajca na targach turystycznych w Warszawie.

Czytaj więcej: Flisacy reklamują się w stolicy

Akademia Górska – blok wieczorny dla wszystkich miłośników gór!

ZAKOPANE. hornowski1W sobotę 12 kwietnia od godziny 17 w Dworcu Tatrzańskim zapowiada się prawdziwa uczta dla miłośników gór. W ramach Akademii Górskiej odbędą się spotkania i prelekcje z górskimi autorytetami. Gościem specjalnym będzie Krzysztof Wielicki. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Czytaj więcej: Akademia Górska – blok wieczorny dla wszystkich miłośników gór!

Do czego są zdolni turyści…

TATRY. wyklad ppwsz 014Jak pokazują statystyki najwięcej zniszczeń w Tatrzańskim Parku Narodowym powodują... mieszkańcy Podhala. Z 349 mandatów wystawionych w 2013 roku, tylko 41 Strażnicy Parku wręczyli obcokrajowcom, z czego 17 – obywatelom Rosji. Jakie grzechy najczęściej popełniają turyści? O tym opowiedział Edward Wlazło – komendant Straży TPN.

Czytaj więcej: Do czego są zdolni turyści…

Nowe udogodnienia dla turystów, też niepełnosprawnych

KUŹNICE. Ekran informujący o stanie pogody na szczycie, schodołaz dla niepełnosprawnych i zadaszenie dla wszystkich turystów to udogodnienia, jakie pojawiły się przy dolnej stacji kolejki na Kasprowy WFot. Beata Szkaradzińskaierch. Pojawiły się one, dzięki PKL. Wszystkie inwestycje zostały uzgodnione z TPN.

Czytaj więcej: Nowe udogodnienia dla turystów, też niepełnosprawnych

Akademia Górska – ostatnie wolne miejsca!

ZAKOPANE/TATRY. akademia zima plakatKto chciałby wziąć udział w wysokogórskich szkoleniach w ramach Akademii Górskiej – ma jeszcze szansę na udział – warto skorzystać z kilku ostatnich wolnych miejsc.

Czytaj więcej: Akademia Górska – ostatnie wolne miejsca!

Weź udział w konkursie i wygraj szkolenie lawinowe!

ZAKOPANE. Zapraszamy do udziału w trzecim już konkursie „Lawlawinowe abcinowe ABC"! Od 24 marca codziennie przez 7 dni w różnych godzinach na profilu facebook.com/LawinoweABC ukazywać się będzie pytanie konkursowe. Zwycięzcy wezmą udział w szkoleniu lawinowym!

Czytaj więcej: Weź udział w konkursie i wygraj szkolenie lawinowe!

Zwycięzcy konkursu „Lawinowe ABC”

TURYSTYKA.lawinowe abc 131 osób wzięło udział w konkursie „Lawinowe ABC". Przez tydzień uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi lawin i bezpiecznych zachowań zimą w górach. Najlepsi wygrali szkolenie lawinowe. Konkurs odbył się w ramach trzeciej edycji akcji „Lawinowe ABC". Organizatorem był Tatrzański Park Narodowy we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Przewodników Wysokogórskich.

Czytaj więcej: Zwycięzcy konkursu „Lawinowe ABC”

Książeczka dla dzieci w ofercie Wydawnictwa TPN

TURYSTYKA. na gorskim szlakuOferta Wydawnictwa TPN poszerzyła się o pozycję skierowaną do dzieci pt. „Pati i Jędrek – mali strażnicy Tatr. Na górskim szlaku". Książeczka zawiera opowieści o Sabale, zbójnikach i skarbach, a co więcej sprzedawana jest w pakiecie z audiobookiem.

Czytaj więcej: Książeczka dla dzieci w ofercie Wydawnictwa TPN

Kasprowy czeka na narciarzy

TATRY. Narciarze nadal mogą korzystać z uroków zimy. MimFot. Beata Szkaradzińskao, że wiosna już w pełni, nadal na Kasprowym Wierchu są dobre warunki do uprawiania zimowego sportu. Trasy zjazdowe w Kotle Gąsienicowym oraz Goryczkowym są doskonale przygotowane i pokryte śniegiem.

Czytaj więcej: Kasprowy czeka na narciarzy

Czyste Tatry 2014 – ruszyły zapisy!

ZAKOPANE.DSC 8754 Ruszyła rejestracja wolontariuszy na Czyste Tatry 2014 i już na liście chętnych, by uprzątnąć tatrzańskie szlaki pojawiły się nazwiska pierwszych osób. Dlaczego? Bo Czyste Tatry 2014 to nie tylko sprzątanie, ale także szereg imprez towarzyszących.

Czytaj więcej: Czyste Tatry 2014 – ruszyły zapisy!

Reklama

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

www.sadeczanin.info

zakopanedlaciebie.pl

Tarnów In

miastoiludzie

TARPIK

pd logo

fottboll

Reklama

Reklama