Podhale Region

Poniedziałek, 1 wrzesień 2014

Ostatnia aktualizacjaŚr, 17 Wrz 2014 1pm

Jesteś tutaj: Home Zdrowo i aktywnie Turystyka

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

27 sierpnia - Spotkania z Filmem Górskim w Teatrze Witkacego - Kino Podejrzane

ZAKOPANE. Teatr Witkacego i Spotkania z Filmem Górskim zapraszają 27 sierpnia o godz. 21 na kolejny pokaz filmów górskich z cyklu Kino Podejrzane (Scena A. Bazakbala Kawiarniaspotkanie z filmem gorskim Witkacego, Zakopane). Będzie można obejrzeć filmy „Deklaracja nieśmiertelności" oraz „Śnieżny pustelnik".

Czytaj więcej: 27 sierpnia - Spotkania z Filmem Górskim w Teatrze Witkacego - Kino Podejrzane

Akcje ratunkowe w rejonie Świnicy i Zawratu

TATRY. Przy temperaturze wynoszącej 0 stopni Celsjusza i mocnym wietrze ratownicy TOPR sprowadzali dziś turystów, którzy utknęli w rejonie Świnicy.Fot. Agnieszka Szymaszek, W Tatrach doszło dziś do 2 interwencji TOPR

Czytaj więcej: Akcje ratunkowe w rejonie Świnicy i Zawratu

Edurne Pasaban – gwiazdą 10. Spotkań z Filmem Górskim

spotf1ZAKOPANE. Edurne Pasaban – pierwsza zdobywczyni Korony Himalajów – będzie gwiazdą tegorocznych, 10. Spotkań z Filmem Górskim, które odbędą się w Zakopanem w dniach 3 – 7 września.

Czytaj więcej: Edurne Pasaban – gwiazdą 10. Spotkań z Filmem Górskim

W Tatrach rozpoczął się szczyt sezonu

Na Rusinowej PolanieTATRY. Mimo burzowej aury tysiące turystów dziennie podążają w Tatry. Połowa sierpnia to zwykle szczyt sezonu. Na Giewoncie, na Rysach oraz na odcinkach Orlej Perci w godzinach południowych tworzą się korki.

Czytaj więcej: W Tatrach rozpoczął się szczyt sezonu

Śmierć na Granatach

TATRY. 24-letnia mieszkanka miasta Radłutowy na Górnym Śląsku spadła ze szlaku. Poniosła śmierFot. Agnieszka Szymaszekć na miejscu.

Czytaj więcej: Śmierć na Granatach

Spotkanie z okazji 75-lecia polskiego himalaizmu

Wojciech BrańskiZAKOPANE. Jednym z gwoździ programu 10. Spotkań z Filmem Górskim będzie spotkanie z okazji 75-lecia polskiego himalaizmu. Wezmą w nim udział czołowi polscy himalaiści, którzy budowali pozycję polskiego himalaizmu w świecie. 10. Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w dniach  3- 7 września w Zakopanem.

Czytaj więcej: Spotkanie z okazji 75-lecia polskiego himalaizmu

Pociągi retro przez całe wakacje

pociag skansenCHABÓWKA. Do końca wakacji można skorzystać z niezwykłej atrakcji przejazdu pociągiem retro. Trasa wiedzie przez malownicze tereny do Mszany Dolnej wprost ze skansenu Taboru Kolejowego, pełnego niezwykłych składów wykorzystywanych już niejednokrotnie do filmów, zarówno polskiej, jak i zagranicznej produkcji.

Czytaj więcej: Pociągi retro przez całe wakacje

Półmetek wakacji - Toprowcy ratowali w sumie ponad 100 osób

GÓRY. Pomoc ponad setce osób i 3 wypadki śmiertelne – torla perco bilans pierwszej połowy wakacji w Tatrach. Zdarza się, że jednego dnia TOPR interweniuje nawet 7 razy w Tatrach. Pełne ręce roboty mieli także ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR na obszarze Gorców i Pienin.

Czytaj więcej: Półmetek wakacji - Toprowcy ratowali w sumie ponad 100 osób

Sukces akcji „Czyste Tatry 2014”

TATRY. W tegorocznej edycji „Czystych Tatr" wzięłoczys tatry 003 udział 3,5 tys. wolontariuszy, czyli o 500 osób więcej, nić w roku ubiegłym. W sumie zebrali 580 kg śmieci, a dla porównania w 2013 roku - 860 kg odpadów. Wniosek? Mamy realną szansę posiadać czyste Tatry i takie, niezaśmiecone pozostawić kolejnym pokoleniom.

Czytaj więcej: Sukces akcji „Czyste Tatry 2014”

Autobusy ekologiczne dla turystów

ZAKOPANE. Teraz turyści wybierająmorskie oko z gorycy się nad Morskie Oko zostaną bezpłatnie dowiezieni do Palenicy Białczańskiej autobusem na ekologiczny napęd. Nie muszą się też martwić o powrotny transport, także darmowy. Samochody muszą jednak pozostawić na parkingu pod Nosalem.

Czytaj więcej: Autobusy ekologiczne dla turystów

Kolejka na Kasprowy po przeglądzie

ZAKOPANE. Dobra wiadomość dla turkolejka kuznice wynikystów. Od jutra kolej linowa na Kasprowy Wierch w Zakopanem ponownie będzie czynna i dostępna dla tych, którzy szybko chcą znaleźć się na szczycie.

Czytaj więcej: Kolejka na Kasprowy po przeglądzie

Reklama

Kompleksowe Uslugi Pralnicze - Waksmund ul. Długa 73

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Gościniec w Szczyrzycu

Tarnów In

Nasi partenrzy

miastoiludzie

TARPIK

zakopanedlaciebie.pl

natatry.pl

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player