Podhale Region

Wtorek, 7 lipiec 2015

Ostatnia aktualizacjaCz, 23 Lip 2015 9am

Jesteś tutaj: Home Zdrowo i aktywnie Turystyka

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

W Tatrach coraz więcej młodych kozic

PRZYRODA. Kozice mają się bardzo dobrze i ich populacja rośnie w siłę – to wnioski ofot. Filip Zięba TPNstatniego, wiosennego liczenia kozic, które odbyło się w Tatrach.

Czytaj więcej: W Tatrach coraz więcej młodych kozic

Uwaga na tatrzańskich szlakach

TATRY. Dziś od rana do godzin przedpołudniowych kopuła szczytowa Giewontu jest niedostępna dla turystów z powodu prowadzonych na tym odcinku szlaku drobnych prac remontowych. Utru2015-06-17 14.33.15 Kopiowaniednienia można spotkać także na Orlej Perci oraz z Dolince za Mnichem.

Czytaj więcej: Uwaga na tatrzańskich szlakach

Cudowny Meksyk - Wojciecha Cejrowskiego

NOWY TARG. Meksyk to kraj, gdzie prąd dla gospodarstw domowych jest za darmo, nie ma planów zagospodarowania przestrzennego, każdy buduje jak chce i nie ma konfliktów swojciech cejrowskiąsiedzkich. To kraj, gdzie pije się kawę niezwykle słodką, cukier spożywa się kilogramami. Ludzie są przyjaźni i pełni chęci do zabawy. Meksyk w barwny i humorystyczny sposób przybliżył nowotarskiej publiczności sam Wojciech Cejrowski.

Czytaj więcej: Cudowny Meksyk - Wojciecha Cejrowskiego

Od dziś otwarte szlaki w Tatrach Słowackich

GÓRY. Dziś, po ponad półrocznej przerwie, otwarte został2015-06-13 12.47.19 Kopiowaniey szlaki powyżej schronisk w Tatrach Słowackich. Szlaki te zamykane są na zimę.

Czytaj więcej: Od dziś otwarte szlaki w Tatrach Słowackich

Zielony Żuk ruszy z pomocą do dzieci w Mołdawii

Wyprawa z charytatywnym celem pod patronatem medialnym dzie1nnika internetowego Podhale Region. Liczymy na wsparcie wyprawy przez Czytelników.

PODHALE/MOŁDAWIA. Stary, zielony żuk pokona kolejne 5 tysięcy kilometrów. Podróż grupy młodych nowotarżan znowu ma charytatywny cel. Tym razem przyjaciele chcą wspomóc przedszkole w mołdawskiej wiosce, do którego uczęszczają ubogie dzieci polskiego pochodzenia.

Czytaj więcej: Zielony Żuk ruszy z pomocą do dzieci w Mołdawii

Prawie 700 biegaczy wzięło udział w Zakopiańskim Weekendzie Biegowym z Sokołem

ZAKOPANE/TATRY. Blisko 700 zawodników wzięło udział w 3 biegach górskich, które złożyły się na Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem. Były to VIII Bieg Sokoła na dystansie 15,6 km, VIII Wysokogórski BiMagdalena Kozielska - najszybsza wśród kobiet w Biegu Mardułyeg im. dh. Franciszka Marduły na dystansie 32 km oraz VI Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego na dystansie 10 km. Grand Prix „Sokoła" zdobył Piotr Biernawski z Nowego Targu, wśród pań najlepsza była Dominika Bolechowska z Zakopanego.

Czytaj więcej: Prawie 700 biegaczy wzięło udział w Zakopiańskim Weekendzie Biegowym z Sokołem

Darmowa aplikacja „Ratunek” ułatwi życie turystom i ratownikom

TATRY. Tatrzański Park Narodowy zainsaplikcja Kopiowanietalował przy wejśćiach na szlaki inforamcje o darmowej aplikacji „Ratunek" zachęcając turystów do jej pobrania.

Czytaj więcej: Darmowa aplikacja „Ratunek” ułatwi życie turystom i ratownikom

60 lat parku uczcili sadzeniem jodełek

TATRY. W miejscu, gdzie w 2013 roku drze11407044 10152963895997569 3908958033119101080 nwa powalił huragan, rosną już nowe jodełki. Blisko 500 drzewek posadzili pracownicy TPN

Czytaj więcej: 60 lat parku uczcili sadzeniem jodełek

Nie chodź po stawie!

TATRY.DSC 0001 Kopiowanie Lód na tatrzańskich stawach topnieje. Tatrzański Park Narodowy ostrzega turystów, by nie wchodzili na tafle.

Czytaj więcej: Nie chodź po stawie!

Nie żyje Eryk, najstarszy niedźwiedź

TATRY. Jeden z najstarszy niedźwiedzi tatrzańskich Eryk – jak podaje Tatrzański Park Narodo11393750 10152962542097569 7048237340879007471 owy - został odnaleziony sparaliżowany w Dolinie Jaworzynki. Niestety konieczne okazało się jego uśpienie.

Czytaj więcej: Nie żyje Eryk, najstarszy niedźwiedź

Niedźwiedź z Tatr w kilka dni zawędrował na Węgry (aktualizacja - mapki)

GÓRY. - Iwo, pięcioletni samiec niedźwiIwoedzia brunatnego, potrzebował zaledwie tygodnia, by z Tatr dotrzeć na Węgry – informuje Tatrzański Park Narodowy. Skąd to wiadomo? Iwo wysyła systematycznie smsy do naukowców, którzy dzięki temu mogą śledzić trasy jego wędrówek. Niedźwiedź ma na szyi obrożę z urządzeniem lokacyjnym.

Czytaj więcej: Niedźwiedź z Tatr w kilka dni zawędrował na Węgry (aktualizacja - mapki)

Reklama

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

ipa

Nasi partenrzy

miastoiludzie

TARPIK

zakopanedlaciebie.pl

natatry.pl

Reklama