Podhale Region

Czwartek, 24 lipiec 2014

Ostatnia aktualizacjaŚr, 23 Lip 2014 11pm

Jesteś tutaj: Home Zdrowo i aktywnie Turystyka

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Śmierć na Granatach

TATRY. 24-letnia mieszkanka miasta Radłutowy na Górnym Śląsku spadła ze szlaku. Poniosła śmierFot. Agnieszka Szymaszekć na miejscu.

Czytaj więcej: Śmierć na Granatach

Pociągi retro przez całe wakacje

pociag skansenCHABÓWKA. Do końca wakacji można skorzystać z niezwykłej atrakcji przejazdu pociągiem retro. Trasa wiedzie przez malownicze tereny do Mszany Dolnej wprost ze skansenu Taboru Kolejowego, pełnego niezwykłych składów wykorzystywanych już niejednokrotnie do filmów, zarówno polskiej, jak i zagranicznej produkcji.

Czytaj więcej: Pociągi retro przez całe wakacje

Górale i zbójnicy też mają swoje muzeum

RABKA-ZDRÓJ. Oferta turystyczna Rabki-Zdroju na lato 2014a DSC3484 poszerzyła się o jeszcze jedno miejsce warte uwagi. Wraz z rozpoczęciem się wakacji, swoje nowe życie rozpoczęło Muzeum Górali i Zbójników, które powstało w oparciu o Muzeum Gorczańskie Jana Fudali.

Czytaj więcej: Górale i zbójnicy też mają swoje muzeum

Sukces akcji „Czyste Tatry 2014”

TATRY. W tegorocznej edycji „Czystych Tatr" wzięłoczys tatry 003 udział 3,5 tys. wolontariuszy, czyli o 500 osób więcej, nić w roku ubiegłym. W sumie zebrali 580 kg śmieci, a dla porównania w 2013 roku - 860 kg odpadów. Wniosek? Mamy realną szansę posiadać czyste Tatry i takie, niezaśmiecone pozostawić kolejnym pokoleniom.

Czytaj więcej: Sukces akcji „Czyste Tatry 2014”

Kalendarium wydarzeń dla turystów i nie tylko

TURYSTYKA. Powstało nowe, internetowekalendarium kalendarium imprez i wydarzeń, z którego mogą korzystać zarówno osoby chcące znaleźć informację o wydarzeniu w regionie, jak i organizatorzy, by zamieścić wpis.

Czytaj więcej: Kalendarium wydarzeń dla turystów i nie tylko

Kolejka na Kasprowy po przeglądzie

ZAKOPANE. Dobra wiadomość dla turkolejka kuznice wynikystów. Od jutra kolej linowa na Kasprowy Wierch w Zakopanem ponownie będzie czynna i dostępna dla tych, którzy szybko chcą znaleźć się na szczycie.

Czytaj więcej: Kolejka na Kasprowy po przeglądzie

Bociany lubią Podhale - „Tatry” już w sprzedaży

TURYSTYKA. Najnowszy numer kwartalnika „Tatry" jest już dostępny. W wiosennym numerze można przeczytać o bocianach, które ukochały sobiewiosenne tatry Podhale, jak również zapoznać się z planami remontów w nadchodzącym sezonie letnim.

Czytaj więcej: Bociany lubią Podhale - „Tatry” już w sprzedaży

Dziś rozpoczęcie, w sobotę wielki finał Czystych Tatr

ZAKOPANE. Ponad 2000 osób zgłosiło sięczyste tatry 003 chęć udziału w akcji „Czyste Tatry", która już startuje już dziś na Dolnej Równi Krupowej. Dokładnie o godz. 15:00 rozpoczyna się rozdawanie wolontariuszom pakietów niezbędnych do sobotniego wyjścia na szlaki.

Czytaj więcej: Dziś rozpoczęcie, w sobotę wielki finał Czystych Tatr

Nowe gwiazdy „Czystych Tatr”

TATRY/ZAKOPANE. Pozostał miesiącczyste tary 1 do akcji „Czyste Tatry", a na listach jest już około tysiąca zgłoszonych wolontariuszy. W celu promowania akcji powstały filmy, w których do włączenia we wspólne oczyszczanie szlaków i wspólną zabawę namawiają ultramaratończycy: Justyna Żyszkowska i Marcin Świerc oraz zespół Future Folk.

Czytaj więcej: Nowe gwiazdy „Czystych Tatr”

Jaworki zainaugurowały letni sezon

jaworki sezonturystycznyPod patronatem medialnym naszej gazety internetowej PODHALE REGION.

JAWORKI. Uroczyście zainaugurowano nowy sezon wakacyjno – turystyczny na Arenie Narciarskiej Jaworki – Homole. Były występy regionalne, pokazy i smakołyki wykonane przez gospodynie ze Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek.

Czytaj więcej: Jaworki zainaugurowały letni sezon

Bezpieczny turysta” także w Pieninach

PIENINY. Akcja „Bezpieczny turysta" ciągle trwabezp tur pieniny 002, po Gorcach przyszedł czas na Pieniny – to tam można było w weekend spotkać służby mundurowe i otrzymać bezpłatny informator.

Czytaj więcej: Bezpieczny turysta” także w Pieninach

Reklama

Kompleksowe Uslugi Pralnicze - Waksmund ul. Długa 73

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Gościniec w Szczyrzycu

Tarnów In

Nasi partenrzy

miastoiludzie

TARPIK

zakopanedlaciebie.pl

natatry.pl

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player