Podhale Region

Czwartek, 29 styczeń 2015

Ostatnia aktualizacjaPt, 30 Sty 2015 10pm

Jesteś tutaj: Home Zdrowo i aktywnie Turystyka

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Wyciąg z desing porsche

Tekst promocyjny

BUKOWINA TATRZAŃSKA. 1959377 806575092742821 3657698342702288317 nRuszył nowoczesny, drugi taki w Europie po Laax w Szwajcarii, wyciąg z fotelikami według dising porche. Producentem tej wyjątkowej 6-krzesełkowej kolei jest szwajcarska firma Bartholet.

Czytaj więcej: Wyciąg z desing porsche

Ponad 600 wypadków w górach i na stokach narciarskich

GÓRY. 194 akcje ratownicze w górach oraz 452 wypadki na stokach narciarskich – tak przedstawiają się statystyki pod kątem liczby wypadków na terenie działania Grupy Podhalańskiej GOPR, czyli na obszarze od wschodnich stoków Babiej Góry przez pasmo Polic, Gorce, część Beskidu Wyspowego i Sądeckiego, aż po Pieniny. Jedną z najbardziej spektakularnycgopr1h akcji, zakończonych szczęśliwie dla poszkodowanego, była interwencja w masywie Babiej Góry po turystę w stanie hipotermii, z zatrzymaniem krążenia.

Czytaj więcej: Ponad 600 wypadków w górach i na stokach narciarskich

W Gorce ruszyli turyści

GÓRY. Po świątecznych dniach w sobotę 27 grudnia turyści ruszyli na spacery i wycieczki. Warunki panowały bardzo dobre. Zielony szlak na Turbacz był przetarty. Schronisko było pełne turystów.2014-12-27 14.01.59 Kopiowanie

Czytaj więcej: W Gorce ruszyli turyści

Szlak narciarstwa biegowego z Obidowej na Turbacz - gotowy!

narc1GMINA NOWY TARG. Od 10 stycznia czynny jest szlak narciarstwa biegowego z Obidowej na Turbacz, zrealizowany w ramach projektu "Śladami Olimpijczyków" za pośrednictwem Euroregionu Tatry.

Czytaj więcej: Szlak narciarstwa biegowego z Obidowej na Turbacz - gotowy!

"Morskie Oko - przyroda i człowiek"

ZAKOPANE. "Morskie Oko - przyroda i człowiek" to najnowszMorskie Oko okladka Kopiowaniea publikacja Wydawnictwa Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ukazała się pod redakcją Adama Choińskiego i Joanny Pociask-Karteczki.

Czytaj więcej: "Morskie Oko - przyroda i człowiek"

Trening lawinowy dla każdego

TATRY. Na Kalatówkach od soboty działa centrum lawinowNowy checkpoint, zamontowany w Kuźnicach u wylotu szlaków na Halęe. Każdy chętny może samodzielnie przeprowadzić w nim trening lawinowe.

Czytaj więcej: Trening lawinowy dla każdego

Puchar Zakopanego rozpoczął sezon zimowy

ZAKOPANE. 13 grudnia 2014 Zakopane rozpoczęło sezon zimowy. Na stacji narciarskiej Polana Szymoszkowa rozegrano pierwsze otwarte zawody w narciarstwie alpejskim o Puchar ZakopanegPuchar Zakopanego 17 Kopiowanieo.

Czytaj więcej: Puchar Zakopanego rozpoczął sezon zimowy

Kolejne trasy biegowe

NOWY TARG. Kolejne narciarskie trasy biegowe zostałynarciarska trasa biegowa nowy targ 05 01 2015 Kopiowanie przygotowane na terenie miasta. Tym razem jest to urokliwa trasa wokół rezerwatu „Bór na Czerwonem" oraz w tzw. „Borze Kombinackim". Obie zostały przyszykowane przez ratrak i są one gotowe już od dziś.

Czytaj więcej: Kolejne trasy biegowe

Sprawdź detektor!

checkpoint1TATRY. W Tatrzańskim Parku Narodowym po letniej przerwie uruchomione zostały 2 punkty kontrolne do sprawdzania detektorów lawinowych – tzw. checkpointy. Wybierając się w góry, warto sprawdzić swój detektor lawinowy. Jeden checkpoint stoi w Kuźnicach, u wylotu szlaku na Kalatówki, drugi – przy schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej.

Czytaj więcej: Sprawdź detektor!

Narciarski Stadion Biegowy przy Długiej Polanie

stadnarNOWY TARG. Dziś rano został oddany stadion narciarski z trasą do biegania stylem klasycznym, o długości 650 metrów.

Czytaj więcej: Narciarski Stadion Biegowy przy Długiej Polanie

Pierwsi narciarze już na stokach!

PODHALE. Już tydzień działa stacja narciarska Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Czynne są także małe wyciągi w Bukowinie Tatrzańskiej oraz na Nosalu. Jutro ruszają kolejne stacje narciarskie.2014-12-12 14.33.09 Kopiowanie

Czytaj więcej: Pierwsi narciarze już na stokach!

Reklama

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

ipa

Nasi partenrzy

miastoiludzie

TARPIK

zakopanedlaciebie.pl

natatry.pl

Reklama