Podhale Region

Czwartek, 27 listopad 2014

Ostatnia aktualizacjaŚr, 24 Gru 2014 12am

Jesteś tutaj: Home Zdrowo i aktywnie Turystyka

Reklama

Turystyczne atrakcje – w spocie telewizyjnym

filmrekGMINA NOWY TARG. Do końca tego tygodnia widzowie TVS - Telewizji Silesia - będą mogli obejrzeć (w godzinach popołudniowych i wieczornych) spot promujący turystykę w Gminie Nowy Targ.

Czytaj więcej: Turystyczne atrakcje – w spocie telewizyjnym

W stolicy Podhala - śnieg

NOWY TARG. Rano wielu mieszkańców stolicy PoDSC01709 Kopiowaniedhala zastało swe samochody pokryte sporą warstwą śniegu. Zaczęło sie pierwsze odśnieżanie aut przed wyjazdem sprzed domu.

Czytaj więcej: W stolicy Podhala - śnieg

„Zakopane i okolice” M. Pinkwart, R. Piżanowska

ZAKOPANE. Po 12 latach przerwy trafia do czytelników nowe wydanie przewodnika Zakopane i okolice. Ponieważ była to jedna z najpopularniejszych i najbardziej poszukiwanych książek na trudnym rynkuokładka oryginał Kopiowanie turystycznym, zachowano dawny układ treści, znacznie ją poszerzając oraz – co oczywiste – aktualizując.

Czytaj więcej: „Zakopane i okolice” M. Pinkwart, R. Piżanowska

Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich chwilowo nieczynne

TATRY. Do 19 grudnia zamknięte będzie schronisko w Dolinie Pięciu Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Fot. Agnieszka SzymaszekStawów Polskich. Z powodu prac konserwatorskich nieczynna jest także kolej linowa na Kasprowy Wierch.

Czytaj więcej: Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich chwilowo nieczynne

Na ścieżkach rowerowych – kosmetyka przed otwarciem (z galerią zdjęć)

sciezrow1NOWY TARG. Wiadomo już, kiedy doczekamy się otwarcia nowotarskiej części ścieżek rowerowych. Zaplanowano je na 24 października, w samo południe. Być może uda się zorganizować to wspólnie z gminą Szaflary. Będzie to zarazem otwarcie nowotarskiej części Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku dokoła Tatr, którego elementem są ścieżki.

Czytaj więcej: Na ścieżkach rowerowych – kosmetyka przed otwarciem (z galerią zdjęć)

Turystyczne zamknięcie sezonu w Pieninach

PIENINY. Tradycyjnie - jak co roku - członkowie Oddziału Pienińskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego podsumowali sezon letni. Tym razem spotkanie odbyło się w schronisku „Orlica” i nie obyłoor 1 się bez udziału młodzieży.
Na dobro Oddziału trzeba przyznać, że robi wszystko, co może, by przyciągnąć ku sobie najmłodszych, widząc w nich swoich następców

Czytaj więcej: Turystyczne zamknięcie sezonu w Pieninach

Podróżuj szlakiem najlepszych dań regionu!

GASTRONOMIA. Otwarto pierwszy kulinarny szlak na Podhalu „Smaki Podhala". Na trasie znalazło się 30 restauracji i karczm z: Białego Dunajca, Białki Tatrzańskiej, Bukowiny zakop smaki podhala szlak restauratorzyTatrzańskiej, Małego Cichego, Murzasichla, Poronina, Szaflar, Witowa, Zakopanego i Zębu. Każda z nich ma certyfikowaną flagową potrawę - prawdziwą dumę szefa kuchni.

Czytaj więcej: Podróżuj szlakiem najlepszych dań regionu!

„Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy”

„Współcześni narciarze szukają w górach kontaktu z przyrodą pozbawionego ułatwień i urządzeń technicznych. Ciszy, spokoju. W to poszukiwanie narciarskiego eldorado idealnie Gdzies w Tatrach fot. Malgorzata Szatkowska wpisuje się turystyka narciarska" - pisze Wojciech Szatkowski w „Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy". Ukazująca się 30 października książka to kompletny, bogato ilustrowany przewodnik dla narciarzy, których interesują piękne widoki i prawdziwa przygoda.

Czytaj więcej: „Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy”

Brak pozwolenia na drugą część wyprawy Hic Sunt Leones

Po zdobyciu szczytu Manaslu przez Andrzeja Bargiela i pobiciu przez niego dwóch rekordów czasowych – w szybkości wejścia na szczyt oraz przebycia drogi baza – szczyt – baFoto Marcin Kin za, ekipa Hic Sunt Leones wróciła do Katmandu. W planach polskiej ekspedycji była kontynuacja wyprawy i atak kolejnego ośmiotysięcznika - Cho Oyu, jednak nie dostała ona pozwolenia na działalność górską w tym rejonie.

Czytaj więcej: Brak pozwolenia na drugą część wyprawy Hic Sunt Leones

W Tatrach pada śnieg, warunki turystyczne bardzo złe

GÓRY. W Tatrach świeży opad śniegu. TOPR ogłosił pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Dziś śnieg padał także u podnóża Tatr, m.in. w Bukowinie Tatrzańskiej.moko 01 Kopiowanie

Czytaj więcej: W Tatrach pada śnieg, warunki turystyczne bardzo złe

Atak szczytowy na Manaslu

GÓRY. Po kilkunastu intensywnych dniach, w trakcie których ekipa Hic Sunt Leones założyła trzy obozy, odpowiednio zaaklimatyzowała się i wróciła do bazy, nadszedł czas ataku szczytowego. Andrzej Bargiel wyruszy na szczyt MaAB1 - photo Marcin Kin Kopiowanieaslu (8156 m n.p.m.) dzisiaj około godziny 22.00 czasu lokalnego (18.00 czasu polskiego). Przewidywany czas dotarcia na wierzchołek to godziny przedpołudniowe w czwartek, 25 września.

Czytaj więcej: Atak szczytowy na Manaslu

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Gościniec w Szczyrzycu

Tarnów In

Nasi partenrzy

miastoiludzie

TARPIK

zakopanedlaciebie.pl

natatry.pl

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player