Podhale Region

Sobota, 20 grudzień 2014

Ostatnia aktualizacjaŚr, 24 Gru 2014 12am

Jesteś tutaj: Home Zdrowo i aktywnie Turystyka

Reklama

Puchar Zakopanego rozpoczął sezon zimowy

ZAKOPANE. 13 grudnia 2014 Zakopane rozpoczęło sezon zimowy. Na stacji narciarskiej Polana Szymoszkowa rozegrano pierwsze otwarte zawody w narciarstwie alpejskim o Puchar ZakopanegPuchar Zakopanego 17 Kopiowanieo.

Czytaj więcej: Puchar Zakopanego rozpoczął sezon zimowy

Sprawdź detektor!

checkpoint1TATRY. W Tatrzańskim Parku Narodowym po letniej przerwie uruchomione zostały 2 punkty kontrolne do sprawdzania detektorów lawinowych – tzw. checkpointy. Wybierając się w góry, warto sprawdzić swój detektor lawinowy. Jeden checkpoint stoi w Kuźnicach, u wylotu szlaku na Kalatówki, drugi – przy schronisku Murowaniec na Hali Gąsienicowej.

Czytaj więcej: Sprawdź detektor!

Gubałówka otwarta za sprawą Leszka Doruli i Gąsieniców - Byrcynów (z filmem)

ZAKOPANE. Współpraca nowych Radnych wraz z Kandydatem3J3B8567 Kopiowanie na Burmistrza – Leszkiem Dorulą doprowadziła dziś rano do usunięcia ogrodzenia na trasie narciarskiej na zboczu Gubałówki.

Czytaj więcej: Gubałówka otwarta za sprawą Leszka Doruli i Gąsieniców - Byrcynów (z filmem)

Pierwsi narciarze już na stokach!

PODHALE. Już tydzień działa stacja narciarska Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Czynne są także małe wyciągi w Bukowinie Tatrzańskiej oraz na Nosalu. Jutro ruszają kolejne stacje narciarskie.2014-12-12 14.33.09 Kopiowanie

Czytaj więcej: Pierwsi narciarze już na stokach!

Turystyczne atrakcje – w spocie telewizyjnym

filmrekGMINA NOWY TARG. Do końca tego tygodnia widzowie TVS - Telewizji Silesia - będą mogli obejrzeć (w godzinach popołudniowych i wieczornych) spot promujący turystykę w Gminie Nowy Targ.

Czytaj więcej: Turystyczne atrakcje – w spocie telewizyjnym

Sylwester w bajkowym otoczeniu Tekst sponsorowany

Tekst sponsorowany. BUKOWINA TATRZAŃSKA. Noc Sylwestrowa w gorącej i sympatycznej atmosferze, wśród pięknych zapierających dech widoków na Tatry, Białkę i Bukowinę Tatrzańską oferuje stacja narciarska Ruplakat-sylwester-2014sin -Ski. To tę wyjątkową noc można spędzić tu zarówno w wieczorowych strojach, jak i sportowych. Karczma to miejsce, gdzie świetnie wszyscy się bawią, niezależnie od wieku i ubioru.

Czytaj więcej: Sylwester w bajkowym otoczeniu Tekst sponsorowany

W stolicy Podhala - śnieg

NOWY TARG. Rano wielu mieszkańców stolicy PoDSC01709 Kopiowaniedhala zastało swe samochody pokryte sporą warstwą śniegu. Zaczęło sie pierwsze odśnieżanie aut przed wyjazdem sprzed domu.

Czytaj więcej: W stolicy Podhala - śnieg

WinterCamp 2015 – zapisz się już dziś

GORCE. VI edycja zimowego biwaku szkoleniowego WinterCamp odbędzie się w terminie 12 - 15 lutego 2015 roku przy schronisku na Turbaczu. Zgłoszenia będą przyjmowane do połowy stycznia,WinterCamp 2015 logo a liczba miejsc jest ograniczona. W trakcie imprezy odbędą się szkolenia, pokazy i prezentacje dotyczące bezpiecznego poruszania się zimą w górach. Gościem specjalnym będzie m.in. Ryszard Pawłowski – pięciokrotny zdobywca Mount Everest.

Czytaj więcej: WinterCamp 2015 – zapisz się już dziś

Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich chwilowo nieczynne

TATRY. Do 19 grudnia zamknięte będzie schronisko w Dolinie Pięciu Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Fot. Agnieszka SzymaszekStawów Polskich. Z powodu prac konserwatorskich nieczynna jest także kolej linowa na Kasprowy Wierch.

Czytaj więcej: Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich chwilowo nieczynne

Taki wyciąg najbliżej w Szwajcarii

BUKOWINA TATRZAŃSKA. Drugi taki w Europie po Laax w Szwajcarii, z nowoczesnySAM 8715 Kopiowaniemi i ekstra wygodnymi fotelikami, według desing porche, wyciąg 6-krzesełkowy powstaje właśnie na stoku stacji narciarskiej Rusiń-ski. Producentem tego nowego nabytku stacji jest szwajcarska firma Bartholet.

Czytaj więcej: Taki wyciąg najbliżej w Szwajcarii

Turystyczne zamknięcie sezonu w Pieninach

PIENINY. Tradycyjnie - jak co roku - członkowie Oddziału Pienińskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego podsumowali sezon letni. Tym razem spotkanie odbyło się w schronisku „Orlica” i nie obyłoor 1 się bez udziału młodzieży.
Na dobro Oddziału trzeba przyznać, że robi wszystko, co może, by przyciągnąć ku sobie najmłodszych, widząc w nich swoich następców

Czytaj więcej: Turystyczne zamknięcie sezonu w Pieninach

Reklama

BN2014 - UM Zakopane

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Gościniec w Szczyrzycu

Tarnów In

Nasi partenrzy

miastoiludzie

TARPIK

zakopanedlaciebie.pl

natatry.pl

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player