Podhale Region

Sobota, 29 sierpień 2015

Ostatnia aktualizacjaPt, 04 Wrz 2015 7am

Jesteś tutaj: Home Zdrowo i aktywnie Turystyka

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Górale Świata na Kasprowym Wierchu

kasprowyMiędzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich pod patronatem medialnym dziennika internetowego Podhale Region.  ZAKOPANE. Oficjalnie 47. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich rozpoczął się w niedzielny poranek. To wówczas górale z całego świata zaprezentowali się na szczycie Kasprowego Wierchu.

Czytaj więcej: Górale Świata na Kasprowym Wierchu

Chodzili prawidłowo...

CZARNY DUNAJEC. Zakończyły się zajęcia prowadzone w ramach projektu pn. Chodźmy prawidłowo! Został on zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking1 Kopiowanie (www.psnw.pl) oraz współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (www.msit.gov.pl) przy partnerstwie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (www.pzla.pl)

Czytaj więcej: Chodzili prawidłowo...

Nocny spływ Dunajcem po raz czwarty

s51PIENINY. Spływanie Przełomem Dunajca jest jedną z największych atrakcji w Europie i pewnie też nie ustępuje tym najbardziej znanym w świecie. Kto już nie spływał, Bóg raczy wiedzieć. W kronikach Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich zapisano tylu znakomitych gości, że trudno uwierzyć. Jednakże od czterech lat odbywa się nocny spływ Dunajcem dla upamiętnienia wielkiej roli właściciela zdroju szczawnickiego Józefa Stefana Szalaya, w jego powstaniu i propagowaniu.

Czytaj więcej: Nocny spływ Dunajcem po raz czwarty

„Szlaki pełne zdrowia”, nowa propozycja w Pieninach

PIENINY. To nie tylko przewodnik pod takim tytułem, ale i oferta, którą proponuje Oddział Pieniński PTTK w Szczawnicy turystom, letnikom, kuracjuszom przyjeżdżającym dszlaki 1o uzdrowiska. „Ponieważ prawie codziennie przemierzamy szlaki, drogi i ścieżki wokół Szczawnicy, wiemy doskonale, że są one pełne zdrowia" – pisze prezes Oddziału Pienińskiego PTTK w Szczawnicy Marek Misztal we wstępie do przewodnika. Dalej trafnie podkreśla, że ruch może zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi ruchu. Zachęca do wędrowania po szlakach, pokonywania kolejnych kilometrów i własnych barier.

Czytaj więcej: „Szlaki pełne zdrowia”, nowa propozycja w Pieninach

Jacek Żebracki - biegiem na Mont Blanc (z galerią)

montbALPY. Jacek Żebracki, należący do czołowych skialpinistów Polski, zdobył Mont Blanc w czasie 4 godzin 17 minut.

Czytaj więcej: Jacek Żebracki - biegiem na Mont Blanc (z galerią)

Promocja Polski z Tour de Pologne

PromocjaPolskiPolska Organizacja Turystyczna i Lang Team wspólnie będą promować Polskę podczas 72. Tour de Pologne. Umowę o współpracy podpisano 24 lipca w Warszawie.

Czytaj więcej: Promocja Polski z Tour de Pologne

Interaktywna Mapa Turystyczna

BYSTRA-SIDZINA. Została uruchomiona Interaktywna Mapa Turysmapa bystrasidzinatyczna gminy. To dzięki niej zarówno mieszkańcy, jak i turyści mogą poznać walory turystyczne i kulturowe gminy.

Czytaj więcej: Interaktywna Mapa Turystyczna

Andrzej Bargiel, pierwszy człowiek na świecie, który zjechał na nartach z Broad Peak’u!

GÓRY. Andrzej Bargiel dotarł na szczyt Broad Peak'u (80Andrzej Bargiel 3 fot. Tomasz Rakoczy Kopiowanie15 m.n.p.m) dziś o godzinie 11 czasu pakistańskiego, a następnie zjechał z jego wierzchołka na nartach jako pierwszy człowiek w historii.

Czytaj więcej: Andrzej Bargiel, pierwszy człowiek na świecie, który zjechał na nartach z Broad Peak’u!

Czyste Tatry po raz czwarty

GÓRY/EKOLOGIA. 4000 wolontariuszy i 500 kg śmieci – to efekt tegorocznWolontariusze Rafał Sonik  Kasprowy Wierch Akcja Czyste Tatry 2015ej, czwartej już edycji akcji „Czyste Tatry". Ambasadorzy, partnerzy i wolontariusze ruszyli na wszystkie tatrzańskie szlaki, żeby oczyścić je ze śmieci i zachęcić turystów do współpracy w ramach ekologicznej edukacji.

Czytaj więcej: Czyste Tatry po raz czwarty

Atak szczytowy na Broad Peak’u

GÓRY. Andrzej Bargiel dziś 23 lipca wyruszy na szczyt Broad Peak'u (8051 m n.p.m.), dwunastej pod względem wysokości góry na świecie. Zamierza on jutro zjechać z niego na nartach. abbroadpeak K2 KopiowanieBędzie to pierwsza w historii próba zjazdu z wierzchołka tego ośmiotysięcznika na nartach. Jest to jego już trzecia wyprawa zorganizowana w ramach jego pionierskiego projektu „Hic Sunt Leones".

Czytaj więcej: Atak szczytowy na Broad Peak’u

Andrzej Bargiel rozpoczął działalność w masywie Broad Peak

GÓRY. Andrzej Bargiel, skialpinista pochodzący z Łętown3 Kopiowaniei, a mieszkający w Zakopanem, rozpoczął swoją wyprawę, której celem jest rekordowo szybkie wyjście na ośmiotysięcznik Broad Peak i zjazd z niego na nartach. Przypomnijmy – himalaista ma już na koncie rekordy ustanowione na Manaslu i Shishapangmie Central.

Czytaj więcej: Andrzej Bargiel rozpoczął działalność w masywie Broad Peak

Reklama

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

ipa

Nasi partenrzy

miastoiludzie

TARPIK

zakopanedlaciebie.pl

natatry.pl

Resort Kościelisko

Reklama