Podhale Region

Wtorek, 31 marzec 2015

Ostatnia aktualizacjaN, 05 Kwi 2015 11am

Jesteś tutaj: Home Zdrowo i aktywnie Turystyka

Reklama

Wielkanoc 2015 - Starostwo tatrzańskie

Stado saren w uzdrowisku

RABKA-ZDRÓJ. Najprawdziwsze stadko sarenek można podziwiać w par DSC6649ku uzdrowiskowym. Czują się one tu doskonale i być może staną się nową atrakcją uzdrowiska.

Czytaj więcej: Stado saren w uzdrowisku

„Bezpieczy Skituring” – eksperci radzą, do wygrania wycieczka

Edward LichotaTATRY. Ciesz się bezpiecznym skituringiem, pogłębiaj swoją wiedzę i wygraj szkoleniową wycieczkę skiturową w Tatry! – zachęcają realizatorzy projektu „Bezpieczny Skituring".

Czytaj więcej: „Bezpieczy Skituring” – eksperci radzą, do wygrania wycieczka

Kursy lawinowe

TATRY. Góry należy traktować z powagą. Przed zbytnią pewnością siebie osKursylawinowe pl 2 Kopiowanietrzegają ich organizatorzy akcji kursylawinowe.pl.

Czytaj więcej: Kursy lawinowe

Bobry zbudowały tamę w Tatrach

PRZYRODA. Od kilku miesięcy pracownicy Tatrzańskiego Parku obserwują w rejonie Łysej Polany ślady zostawiane przez bobry, głównie charakterystycznie podgryzione oraz pościnane zębami olsze. Fotopułapka przyłIMAG0007 Kopiowanieapała zwierzęta na gorącym uczynku. Jest to pierwsze stanowisko bobra zaobserwowane w Tatrach.

Czytaj więcej: Bobry zbudowały tamę w Tatrach

Trasy biegowe. Szanujmy je jak najdłużej (z galerią)

traszapNOWY TARG. Mimo temperatur plusowych w dzień, wciąż dobre, miejscami bardzo dobre warunki śniegowe panują na trzech trasach biegowych. W taką pogodę aż się prosi, by poszusować rekreacyjnie i potrenować w śladach. Taką ofertą tras biegowych jak Nowy Targ, niewiele miejscowości może się poszczycić.

Czytaj więcej: Trasy biegowe. Szanujmy je jak najdłużej (z galerią)

Ratrak przejechał. Narciarskie „ostatki” (z galerią)

ratrostNOWY TARG. Przed weekendem ratrak poprawił – kto wie, czy już nie ostatni raz tej zimy – ślad wzdłuż brzegu Białego Dunajca. Korzystajmy zatem, póki jeszcze można, z pięknej trasy biegowej, która topnieje najszybciej.

Czytaj więcej: Ratrak przejechał. Narciarskie „ostatki” (z galerią)

Nowe tablice informacyjne na tatrzańskich szlakach

TURYSTYKA. 119 nowych tablic informacyjnych stanęło w 17 miejscach pIMG 9199 Kopiowaniezy wejściach do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Informują o zasadach zwiedzania Parku i występujących zagrożeniach.

Czytaj więcej: Nowe tablice informacyjne na tatrzańskich szlakach

Dzięki LGD „Spisz i Okolice” - obozy narciarskie na Turbaczu (z galerią)

obnartur1GMINA NOWY TARG. Trzy dni trwał kolejny, już drugi obóz sportowy na Turbaczu dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Nowy Targ. W obozie uczestniczyło 55 uczniów. Projekt ten zrealizowany został przez Gminę Nowy Targ przy wsparciu środków europejskich za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Spisz i Okolice".

Czytaj więcej: Dzięki LGD „Spisz i Okolice” - obozy narciarskie na Turbaczu (z galerią)

Uczniowie na szlaku bezpieczeństwa z „Lawinowym ABC”

TATRY. Tej zimy szlakiem na Kalatówki często podążają grupki uczniów. Ich celem jest centrum lawinowe na Kalatówkach. Po drodze uczą się, czym jest zimowa bezpieczna turystyka w góraWP 20150121 003 Kopiowaniech, co to są stopnie zagrożenia lawinowego, i do czego służy zestaw „lawinowe ABC". W centrum lawinowym na Kalatówkach pora na zabawę edukacyjną z użyciem detektora, sondy, łopatki.

Czytaj więcej: Uczniowie na szlaku bezpieczeństwa z „Lawinowym ABC”

Z przewodnikami i turystami kwalifikowanymi - X Zimowy Zjazd Górski (z galerią)

pienzjazdSZCZAWNICA. Tegorocznym miejscem spotkań i prelekcji X Zimowego Zjazdu Górskiego w Pieninach stała się sala kinoteatru „Pieniny" w Szczawnicy. Patronat honorowy nad tą górską imprezą objął rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, prof. Iwon Grys.

Czytaj więcej: Z przewodnikami i turystami kwalifikowanymi - X Zimowy Zjazd Górski (z galerią)

VI edycja WinterCamp zakończona

GORCE. Piękna pogoda, ogromna ilość śniegu, 64 namioty w których spało 130 osób – tak w skrócie wyglądał WinterCamp czyli największy zimowy biwak w Polsce, który odbył się na Turbaczu w dniach 12-15 lutego 2015 roku. Uczestnicy imprezy wzięli udział w szkoleniach dotyczących bezpiecznej, zimowej turystyki górskiej.

Budowa jamy śnieżnej 2

Czytaj więcej: VI edycja WinterCamp zakończona

Reklama

Wielkanoc 2015 - Starostwo nowotarskie

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

ipa

Nasi partenrzy

miastoiludzie

TARPIK

zakopanedlaciebie.pl

natatry.pl

Reklama