Podhale Region

Czwartek, 30 lipiec 2015

Ostatnia aktualizacjaSo, 01 Sie 2015 2pm

Jesteś tutaj: Home Zdrowo i aktywnie Turystyka

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Promocja Polski z Tour de Pologne

PromocjaPolskiPolska Organizacja Turystyczna i Lang Team wspólnie będą promować Polskę podczas 72. Tour de Pologne. Umowę o współpracy podpisano 24 lipca w Warszawie.

Czytaj więcej: Promocja Polski z Tour de Pologne

Andrzej Bargiel, pierwszy człowiek na świecie, który zjechał na nartach z Broad Peak’u!

GÓRY. Andrzej Bargiel dotarł na szczyt Broad Peak'u (80Andrzej Bargiel 3 fot. Tomasz Rakoczy Kopiowanie15 m.n.p.m) dziś o godzinie 11 czasu pakistańskiego, a następnie zjechał z jego wierzchołka na nartach jako pierwszy człowiek w historii.

Czytaj więcej: Andrzej Bargiel, pierwszy człowiek na świecie, który zjechał na nartach z Broad Peak’u!

Czyste Tatry po raz czwarty

GÓRY/EKOLOGIA. 4000 wolontariuszy i 500 kg śmieci – to efekt tegorocznWolontariusze Rafał Sonik  Kasprowy Wierch Akcja Czyste Tatry 2015ej, czwartej już edycji akcji „Czyste Tatry". Ambasadorzy, partnerzy i wolontariusze ruszyli na wszystkie tatrzańskie szlaki, żeby oczyścić je ze śmieci i zachęcić turystów do współpracy w ramach ekologicznej edukacji.

Czytaj więcej: Czyste Tatry po raz czwarty

Atak szczytowy na Broad Peak’u

GÓRY. Andrzej Bargiel dziś 23 lipca wyruszy na szczyt Broad Peak'u (8051 m n.p.m.), dwunastej pod względem wysokości góry na świecie. Zamierza on jutro zjechać z niego na nartach. abbroadpeak K2 KopiowanieBędzie to pierwsza w historii próba zjazdu z wierzchołka tego ośmiotysięcznika na nartach. Jest to jego już trzecia wyprawa zorganizowana w ramach jego pionierskiego projektu „Hic Sunt Leones".

Czytaj więcej: Atak szczytowy na Broad Peak’u

Andrzej Bargiel rozpoczął działalność w masywie Broad Peak

GÓRY. Andrzej Bargiel, skialpinista pochodzący z Łętown3 Kopiowaniei, a mieszkający w Zakopanem, rozpoczął swoją wyprawę, której celem jest rekordowo szybkie wyjście na ośmiotysięcznik Broad Peak i zjazd z niego na nartach. Przypomnijmy – himalaista ma już na koncie rekordy ustanowione na Manaslu i Shishapangmie Central.

Czytaj więcej: Andrzej Bargiel rozpoczął działalność w masywie Broad Peak

Nocny spływ Dunajcem po raz czwarty

s51PIENINY. Spływanie Przełomem Dunajca jest jedną z największych atrakcji w Europie i pewnie też nie ustępuje tym najbardziej znanym w świecie. Kto już nie spływał, Bóg raczy wiedzieć. W kronikach Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich zapisano tylu znakomitych gości, że trudno uwierzyć. Jednakże od czterech lat odbywa się nocny spływ Dunajcem dla upamiętnienia wielkiej roli właściciela zdroju szczawnickiego Józefa Stefana Szalaya, w jego powstaniu i propagowaniu.

Czytaj więcej: Nocny spływ Dunajcem po raz czwarty

Nowy defibrylator dla GOPR - bezpieczniej dla turystów

GÓRY. Podhalańska grupa GOPR ma nowy defibrylator Medtronic Physio-Control Lifepak 1000. Otrzymała go do swej dyspozycji stacja ratunkowa GOPR nunnamed 1 Kopiowaniea Długiej Polanie w Nowym Targu. To tu działa sekcja operacyjna Nowy Targ Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Czytaj więcej: Nowy defibrylator dla GOPR - bezpieczniej dla turystów

Jacek Żebracki - biegiem na Mont Blanc (z galerią)

montbALPY. Jacek Żebracki, należący do czołowych skialpinistów Polski, zdobył Mont Blanc w czasie 4 godzin 17 minut.

Czytaj więcej: Jacek Żebracki - biegiem na Mont Blanc (z galerią)

Kontrola trzeźwości flisaków

POWIAT NOWOTARSKI. Policjanci w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 20120150706 133032 Kopiowanie5" kontrolowali w obecności Jana Sienkiewicza, prezesa Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich trzeźwość flisaków na trasie spływu przełomem Dunajca od przystani początkowej w Sromowcach Wyżnych aż do przystani końcowej w Szczawnicy.

Czytaj więcej: Kontrola trzeźwości flisaków

Interaktywna Mapa Turystyczna

BYSTRA-SIDZINA. Została uruchomiona Interaktywna Mapa Turysmapa bystrasidzinatyczna gminy. To dzięki niej zarówno mieszkańcy, jak i turyści mogą poznać walory turystyczne i kulturowe gminy.

Czytaj więcej: Interaktywna Mapa Turystyczna

W Tatrach coraz więcej młodych kozic

PRZYRODA. Kozice mają się bardzo dobrze i ich populacja rośnie w siłę – to wnioski ofot. Filip Zięba TPNstatniego, wiosennego liczenia kozic, które odbyło się w Tatrach.

Czytaj więcej: W Tatrach coraz więcej młodych kozic

Reklama

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

ipa

Nasi partenrzy

miastoiludzie

TARPIK

zakopanedlaciebie.pl

natatry.pl

Reklama