Podhale Region

Środa, 14 październik 2015

Ostatnia aktualizacjaWt, 20 Paź 2015 2pm

Jesteś tutaj: Home Zdrowo i aktywnie Turystyka

Reklama

Polscy himalaiści walczą o wyprawę na Annapurnę

GÓRY. Dla Polskiego himalaizmu organizacja wyprawy i walka o dopięcie budżetów, pozyskanie sponsorów i wsparcia nigdy nie należały do najłatwiejszych. Niestety taki sam los spotkał ekipę Polannapurna-IV Kopiowanieish Annapurna IV Expedition 2015.

Czytaj więcej: Polscy himalaiści walczą o wyprawę na Annapurnę

X Rajd Papieski. Drogowskaz i busola

rowpap15NOWY TARG – LUDŹMIERZ. 75 uczestników wyruszyło dziś na trasę X, jubileuszowego rajdu Papieskiego Nowy Targ – Ludźmierz. Byli to rowerzyści z trzech placówek: szkół podstawowych nr 5 i 3 w Nowym Targu oraz Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Waksmundzie.

Czytaj więcej: X Rajd Papieski. Drogowskaz i busola

TPN coraz bardziej popularny

nauczymy was szacunkuZAKOPANE. Coraz więcej turystów odwiedza Tatrzański Park Narodowy.

Czytaj więcej: TPN coraz bardziej popularny

Albinos w obiektywie Daniela Urbaniaka

POWIAT NOWOTARSKI. Żywego kreta albinosa sfotografował, jak sam zapewni1a, jako pierwszy na świecie Daniel Urbaniak. Dokonał tego we Frydmanie.

Czytaj więcej: Albinos w obiektywie Daniela Urbaniaka

Górale Świata na Kasprowym Wierchu

kasprowyMiędzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich pod patronatem medialnym dziennika internetowego Podhale Region.  ZAKOPANE. Oficjalnie 47. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich rozpoczął się w niedzielny poranek. To wówczas górale z całego świata zaprezentowali się na szczycie Kasprowego Wierchu.

Czytaj więcej: Górale Świata na Kasprowym Wierchu

Nordic Walking - zakończenie sezonu letniego

NOWY TARG. Zakończył się letni sezon treningów z kijami Nornw nowy targ Kopiowaniedic Walking. Bezpłatne zajęcia trwały od czerwca do września i już tradycyjnie były prowadzone przez nowotarskiego instruktora Arkadiusza Marczyka.

Czytaj więcej: Nordic Walking - zakończenie sezonu letniego

Chodzili prawidłowo...

CZARNY DUNAJEC. Zakończyły się zajęcia prowadzone w ramach projektu pn. Chodźmy prawidłowo! Został on zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking1 Kopiowanie (www.psnw.pl) oraz współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (www.msit.gov.pl) przy partnerstwie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (www.pzla.pl)

Czytaj więcej: Chodzili prawidłowo...

Śmierć dwóch turystek w Tatrach Słowackich

GÓRY. 2 turystki zmarły w wyniku wychłodzenia w Słowackich Tatrach Wysokich w rejonie Czerwonej Ławki. Obecnie w wyższych partiach gór panują bardzo trudne warunki turystyczne – jest zimno i ślihzssko.

Czytaj więcej: Śmierć dwóch turystek w Tatrach Słowackich

„Szlaki pełne zdrowia”, nowa propozycja w Pieninach

PIENINY. To nie tylko przewodnik pod takim tytułem, ale i oferta, którą proponuje Oddział Pieniński PTTK w Szczawnicy turystom, letnikom, kuracjuszom przyjeżdżającym dszlaki 1o uzdrowiska. „Ponieważ prawie codziennie przemierzamy szlaki, drogi i ścieżki wokół Szczawnicy, wiemy doskonale, że są one pełne zdrowia" – pisze prezes Oddziału Pienińskiego PTTK w Szczawnicy Marek Misztal we wstępie do przewodnika. Dalej trafnie podkreśla, że ruch może zastąpić wiele leków, ale żaden lek nie zastąpi ruchu. Zachęca do wędrowania po szlakach, pokonywania kolejnych kilometrów i własnych barier.

Czytaj więcej: „Szlaki pełne zdrowia”, nowa propozycja w Pieninach

Piękny weekend w Tatrach i wielu turystów na szlakach

GÓRY. W miniony weekend tatrz2015-09-12 14.54.17 Kopiowanieańskie szlaki zapełniły się turystami. Po tygodniu ochłodzenia wróciła piękna słoneczna pogoda. Dolina Kościeliska, Droga do Morskiego Oka,i kilka innych popularnych szlaków i miejsc było wręcz zatłoczonych.

Czytaj więcej: Piękny weekend w Tatrach i wielu turystów na szlakach

Promocja Polski z Tour de Pologne

PromocjaPolskiPolska Organizacja Turystyczna i Lang Team wspólnie będą promować Polskę podczas 72. Tour de Pologne. Umowę o współpracy podpisano 24 lipca w Warszawie.

Czytaj więcej: Promocja Polski z Tour de Pologne

Reklama

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

ipa

Nasi partenrzy

miastoiludzie

TARPIK

zakopanedlaciebie.pl

natatry.pl

Resort Kościelisko

Reklama