Podhale Region

Piątek, 31 październik 2014

Ostatnia aktualizacjaWt, 04 Lis 2014 5am

Jesteś tutaj: Home Zdrowo i aktywnie Turystyka

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Turystyczne zamknięcie sezonu w Pieninach

PIENINY. Tradycyjnie - jak co roku - członkowie Oddziału Pienińskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego podsumowali sezon letni. Tym razem spotkanie odbyło się w schronisku „Orlica” i nie obyłoor 1 się bez udziału młodzieży.
Na dobro Oddziału trzeba przyznać, że robi wszystko, co może, by przyciągnąć ku sobie najmłodszych, widząc w nich swoich następców

Czytaj więcej: Turystyczne zamknięcie sezonu w Pieninach

„Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy”

„Współcześni narciarze szukają w górach kontaktu z przyrodą pozbawionego ułatwień i urządzeń technicznych. Ciszy, spokoju. W to poszukiwanie narciarskiego eldorado idealnie Gdzies w Tatrach fot. Malgorzata Szatkowska wpisuje się turystyka narciarska" - pisze Wojciech Szatkowski w „Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy". Ukazująca się 30 października książka to kompletny, bogato ilustrowany przewodnik dla narciarzy, których interesują piękne widoki i prawdziwa przygoda.

Czytaj więcej: „Tatry na nartach. Przewodnik skiturowy”

Brak pozwolenia na drugą część wyprawy Hic Sunt Leones

Po zdobyciu szczytu Manaslu przez Andrzeja Bargiela i pobiciu przez niego dwóch rekordów czasowych – w szybkości wejścia na szczyt oraz przebycia drogi baza – szczyt – baFoto Marcin Kin za, ekipa Hic Sunt Leones wróciła do Katmandu. W planach polskiej ekspedycji była kontynuacja wyprawy i atak kolejnego ośmiotysięcznika - Cho Oyu, jednak nie dostała ona pozwolenia na działalność górską w tym rejonie.

Czytaj więcej: Brak pozwolenia na drugą część wyprawy Hic Sunt Leones

W Tatrach pada śnieg, warunki turystyczne bardzo złe

GÓRY. W Tatrach świeży opad śniegu. TOPR ogłosił pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Dziś śnieg padał także u podnóża Tatr, m.in. w Bukowinie Tatrzańskiej.moko 01 Kopiowanie

Czytaj więcej: W Tatrach pada śnieg, warunki turystyczne bardzo złe

Atak szczytowy na Manaslu

GÓRY. Po kilkunastu intensywnych dniach, w trakcie których ekipa Hic Sunt Leones założyła trzy obozy, odpowiednio zaaklimatyzowała się i wróciła do bazy, nadszedł czas ataku szczytowego. Andrzej Bargiel wyruszy na szczyt MaAB1 - photo Marcin Kin Kopiowanieaslu (8156 m n.p.m.) dzisiaj około godziny 22.00 czasu lokalnego (18.00 czasu polskiego). Przewidywany czas dotarcia na wierzchołek to godziny przedpołudniowe w czwartek, 25 września.

Czytaj więcej: Atak szczytowy na Manaslu

„Zakopane i okolice” M. Pinkwart, R. Piżanowska

ZAKOPANE. Po 12 latach przerwy trafia do czytelników nowe wydanie przewodnika Zakopane i okolice. Ponieważ była to jedna z najpopularniejszych i najbardziej poszukiwanych książek na trudnym rynkuokładka oryginał Kopiowanie turystycznym, zachowano dawny układ treści, znacznie ją poszerzając oraz – co oczywiste – aktualizując.

Czytaj więcej: „Zakopane i okolice” M. Pinkwart, R. Piżanowska

Ekipa Hic Sunt Leones osiągnęła bazę!

GÓRY. Po kilkudniowym marszu i kolejnych kilku dniach aklimatyzacji, Andrzej Bargiel i członkowie jego ekipy dotarli do bazy pod Manaslu. To właśnie szczyt tego ośmiotysięcznika będzie pierwszym ceFot. Marcin Kin lem młodego zakopiańczyka podczas jego najnowszej wyprawy – Manaslu & Cho Oyu Ski Challenge.

Czytaj więcej: Ekipa Hic Sunt Leones osiągnęła bazę!

Na ścieżkach rowerowych – kosmetyka przed otwarciem (z galerią zdjęć)

sciezrow1NOWY TARG. Wiadomo już, kiedy doczekamy się otwarcia nowotarskiej części ścieżek rowerowych. Zaplanowano je na 24 października, w samo południe. Być może uda się zorganizować to wspólnie z gminą Szaflary. Będzie to zarazem otwarcie nowotarskiej części Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku dokoła Tatr, którego elementem są ścieżki.

Czytaj więcej: Na ścieżkach rowerowych – kosmetyka przed otwarciem (z galerią zdjęć)

Jubileusz schroniska pod Bereśnikiem

PIENINY. Minęło 25 lat od jego otwarcia, niewiarygodne, a wydaje się jakby to było tak niedawno. Schronisko powstało z inicjatywy znanego działacza turystyki górskiej z Krakowa – EdwardB 18a Moskały, przy wsparciu finansowym istniejącego wówczas funduszu schronisk górskich i przede wszystkim dzięki ówczesnym działaczom Oddziału Pienińskiego PTTK w Szczawnicy, na czele z prezesem Stanisławem Urbanem.

Czytaj więcej: Jubileusz schroniska pod Bereśnikiem

Podróżuj szlakiem najlepszych dań regionu!

GASTRONOMIA. Otwarto pierwszy kulinarny szlak na Podhalu „Smaki Podhala". Na trasie znalazło się 30 restauracji i karczm z: Białego Dunajca, Białki Tatrzańskiej, Bukowiny zakop smaki podhala szlak restauratorzyTatrzańskiej, Małego Cichego, Murzasichla, Poronina, Szaflar, Witowa, Zakopanego i Zębu. Każda z nich ma certyfikowaną flagową potrawę - prawdziwą dumę szefa kuchni.

Czytaj więcej: Podróżuj szlakiem najlepszych dań regionu!

Ród Gąsieniców spotkał się na Hali Gąsienicowej

TATRY. Ród Gąsieniców spotkał się tradycyjnie na Hali Gąsienicowej. Tym razem w 100-lecie mszy świętej odprawionej przez ks. Walentego Gadowskiego pod krzyżem w intencji Ojczyzny i poległych górali podczas I wojny światowej.polana gasienicowa gasienice1 wynik

Czytaj więcej: Ród Gąsieniców spotkał się na Hali Gąsienicowej

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Reklama

Nasi partenrzy

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Gościniec w Szczyrzycu

Tarnów In

Nasi partenrzy

miastoiludzie

TARPIK

zakopanedlaciebie.pl

natatry.pl

Reklama

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player